Ste tu
Home > Správy > Labouristi odštartujú predvolebnú kampaň, nechcú sa zamerať len na brexit

Labouristi odštartujú predvolebnú kampaň, nechcú sa zamerať len na brexit

31.10.2019 (Webnoviny.sk) – Britská Labouristická strana štartuje vo štvrtok svoju predvolebnú kampaň, v ktorej sa chce zamerať viac na ekonomické a sociálne témy než na brexit. Kampaň začne líder labouristov Jeremy Corbyn prejavom v Londýne, v ktorom chce spomenúť niektoré z cieľov strany, napríklad podniknutie krokov proti neplatičom daní či veľkým znečisťovateľom ovzdušia.

Britský premiér Boris Johnson dosiahol v parlamente schválenie predčasných volieb s cieľom vyriešiť patovú situáciu okolo odchodu krajiny z Európskej únie (EÚ). Johnson viní Corbyna z blokovania jeho brexitovej dohody a tvrdí, že výhra labouristov by viedla len k ďalšiemu odkladu brexitu.

Labouristi však tvrdia, že pokiaľ voľby vyhrajú, vyrokujú lepšiu dohodu s EÚ a zvolajú referendum, v ktorom si ľudia budú môcť vybrať medzi touto dohodou a zotrvaním v bloku. Predčasné voľby sa vo Veľkej Británii uskutočnia 12. decembra.

Viac k témam: Brexit, volebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk – Labouristi odštartujú predvolebnú kampaň, nechcú sa zamerať len na brexit © SITA Všetky práva vyhradené.

Top