Home > Šport > Kužmová na turnaji v Miami vyhrala prvý set, ale nakoniec podľahla Bertensovej

Kužmová na turnaji v Miami vyhrala prvý set, ale nakoniec podľahla Bertensovej

MIAMI 24. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami v 3. kole dvojhry. Kužmová prehrala s turnajovou sedmičkou Kiki Bertensovou z Holandska za 84 minút 6:3, 0:6, 1:6.

Kužmová vyhrala prvý set po jednom brejku 6:3, ale v ďalšom priebehu už získala len jeden gem a nepripísala si druhé víťazstvo nad hráčkou Top Ten v kariére. To prvé sa zrodilo na februárovom turnaji v Dubaji a práve proti Bertensovej,.

Kužmovej skvelý začiatok

Kužmová (48. v rebríčku WTA) nevyužila šancu posunúť sa v “online” vydaní renkingu na 39. miesto, čo by predstavovalo jej kariérne maximum. Doteraz bola najlepšie na 43. priečke.

Dvadsaťročná Slovenka proti o sedem rokov staršej Holanďanke výborne začala a v prvom sete úradoval najmä jej skvelý forhend. Bertensovú brejkla v ôsmom geme na 5:3 a vzápätí pri svojom podaní premenila druhý setbal.

V druhom sete mladá Košičanka za stavu 0:2 nevyužila okamžitú šancu na rebrejk a jej súperka získala stratenú pôdu pod nohami.

Doplatila na nevyužité brejkbaly

Skvelým spôsobom podávajúca Bertensová dosiahla 14 es a ukoristila až 85% bodov po svojom prvom podaní do kurtu. V treťom sete skúsenejšia Holanďanka získala 25 z 35 bodov, o ktoré sa hralo a ani nečelila brejkbalu.

Slovenka doplatila aj na šesť nevyužitých brejkových príležitostí (bilancia 1:7). Jej súperka bola v tomto smere o poznanie účinnejšia (5 zo 7).

“Vedela som, že Kužmová je schopná zahrať veľmi dobre a to sa aj udialo v prvom sete. Tušila som, že musím byť aktívnejšia, chodiť si po údery a najmä zostať trpezlivá. Nakoniec sa mi to vyplatilo, ale musím uznať, že ona je dobrá hráčka s veľkou budúcnosťou,” vyhlásila Kiki Bertensová podľa oficiálneho webu WTA.

Jej najbližšou súperkou bude Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá vyradila krajanku Samanthu Stosurovú 6:0, 6:3.

Prvá účasť Kužmovej

Na prestížnom turnaji v Miami hrala Kužmová vôbec prvýkrát. V 1. kole zdolala nebezpečnú Austrálčanku Dariu Gavrilovovú 6:4, 6:2. V 2. kole ju čakala turnajová tridsaťjednotka Anastasia Pavľučenkovová z Ruska. Mladá Slovenka triumfovala po náročnom boji 6:7 (5), 6:4, 7:5.

Zverenka Michala Mertiňáka Kužmová zažíva vydarený vstup do sezóny. Na januárovom turnaji v novozélandskom Aucklande sa dostala až do semifinále, v ktorom nestačila na neskoršiu víťazku podujatia Nemku Juliu Görgesovú.

Vo februári sa dočkala premiérovej účasti vo finále štvorhry na turnaji WTA v ruskom Petrohrade, po boku domácej Anny Kalinskej však na titul nedosiahla.

Miami – dvojhra – 3. kolo

Kiki Bertensová (Hol.-7) – Viktória Kužmová (SR) 3:6, 6:0, 6:1 za 84 minút

Viac k témam: WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú
Zdroj: Webnoviny.sk – Kužmová na turnaji v Miami vyhrala prvý set, ale nakoniec podľahla Bertensovej © SITA Všetky práva vyhradené.