Home > Šport > Kužmová na turnaji v Madride prešla cez Suárezovú-Navarrovú do osemfinále

Kužmová na turnaji v Madride prešla cez Suárezovú-Navarrovú do osemfinále

MADRID 6. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do osemfinále dvojhry na kvalitne obsadenom turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 7 021 128 eur, antuka).

Kužmová po vyradení turnajovej šestnástky Nemky Julie Görgesovej preskočila aj druhú prekážku a zdolala Španielku Carlu Suárezovú-Navarrovú 6:4, 7:6 (2).

Zápas trval 97 minút a mladá Slovenka sa v druhom sete dostala zo stavu 1:3 aj 4:5 a v tajbrejku premenila pri podaní súperky v poradí druhý mečbal.

Súperkou Kužmovej (45. v rebríčku WTA) v osemfinálovom 3. kole bude víťazka duelu Simona Halepová (Rum.-3) – Johanna Kontová (V. Brit.).

WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open

dvojhra – 2. kolo

Viktória Kužmová (SR) – Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:4, 7:6 (2)

Viac k témam: WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Kužmová na turnaji v Madride prešla cez Suárezovú-Navarrovú do osemfinále © SITA Všetky práva vyhradené.