Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kukláči zasahovali v košickej mestskej časti Šaca, po zásahu obvinili dve ženy

Kukláči zasahovali v košickej mestskej časti Šaca, po zásahu obvinili dve ženy

27.4.2021 (Webnoviny.sk) – V pondelok v ranných hodinách zasahovala polícia v košickej mestskej časti Šaca. Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v spolupráci s príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ Košice vykonávali úkony súvisiace s trestnou vecou marenia spravodlivosti.


Päť osôb prepustili

Počas policajnej akcie policajti zadržali sedem podozrivých osôb, z ktorých päť prepustili po vykonaní potrebných úkonov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.


Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov zo zločinu marenia spravodlivosti obvinil dve ženy z Košíc vo veku 35 a 62 rokov.

Hrozí im až osem rokov

Obvinené ženy údajne podľa doterajšieho vyšetrovania v marci a začiatkom apríla tohto roka opakovane žiadali 41-ročnú Košičanku, aby zmenila svoje svedecké výpovede v trestných konaniach, ktoré vedie vyšetrovateľ PZ v súvislosti s neoprávneným poberaním rodinných prídavkov, resp. v trestnom konaní vedenom voči ich príbuznému.

Obvineným osobám, ktoré boli po vykonaní potrebných úkonov umiestnené do cely policajného zaistenia, hrozí za tento zločin v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvinených osôb do väzby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kukláči, obvinenie, policajný zásah, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kukláči zasahovali v košickej mestskej časti Šaca, po zásahu obvinili dve ženy © SITA Všetky práva vyhradené.


Top