Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat

Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Poslankyňa NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková sa stala splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Návrh na jej vymenovanie na túto pozíciu na rokovanie vlády predložil minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). Vláda síce najprv o tomto bode prerušila rokovanie, nakoniec však návrh schválila.


Koordinácia úloh v oblasti rodiny

Ide o nový post, vláda doteraz splnomocnenca pre túto oblasť nemala. Krištúfková bude funkciu vykonávať bez nároku na odmenu.


“Úlohou splnomocnenca bude najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády,” uvádza sa v návrhu ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka.

Splnomocnenec bude zabezpečovať pre vládu vypracúvanie návrhov a koncepčných materiálov v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ako aj posudzovať a pripomienkovať takéto materiály.

Jeden pracovník a jeden odborník

Nová splnomocnenkyňa vlády bude pôsobiť v rámci organizačnej štruktúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Jej sekretariát bude pozostávať z jedného pracovníka sekretariátu a jedného odborného pracovníka.

“Splnomocnenec bude mať k dispozícii dve kancelárie v budove ministerstva a na služobné cesty mimo Bratislavy bude môcť využívať dispozičné vozidlo s vodičom ministerstva,” uvádza sa v materiáli.

Výdavky na činnosť splnomocnenca vrátane platových náležitostí sa budú financovať z rozpočtovej kapitoly rezortu práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), splnomocnenec vlády SR pre podporu rodiny a sociálnu pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat © SITA Všetky práva vyhradené.


Top