Ste tu
Home > Rozhovory > <i class="fa fa-comments"></i> Kristína Mihaľová pre TvojTrebišov.sk!

Kristína Mihaľová pre TvojTrebišov.sk!

Zdravím ťa! Dnes ti TvojTrebišov.sk  prináša exkluzívny rozhovor s mladou, talentovanou a v neposlednom rade aj krásnou speváčkou Kristínou Mihaľovou. Finalistka Hlasu Československa Ti v niekoľkých otázkach prezradí niečo o sebe o svojom speváckom živote a o cieľoch do budúcnosti! Pozri sa na to!


Ahoj Kika, na úvod sa nám predstav.


Moje meno je Kristína Mihaľová, pochádzam z malebného mestečka neďaleko Košíc, mám osemnásť rokov a študujem na Štátnom gymnáziu v Trebišove. Som štvrtáčka a maturovať budem z dejepisu a občianskej náuky. No vôbec ma to nebaví.

Tak, čo ťa baví?

Som si istá, že úplne najviac ma baví spievať.

Prezraď nám, ako si začala so spievaním?

V podstate to bol úplne spontánny priebeh, keďže pochádzam z muzikantskej rodiny, tak dostať sa k hudbe pre mňa nebol žiadny problém. Začalo to na prvom stupni v základnej škole kde ma pani učiteľka Lörinčíková prihlásila na pár speváckych súťaží. Neskôr ma naši prihlásili na základnú umeleckú školu, kde som vyštudovala  klavír. A tak som si hrala na klavíri a spievala, a spievam si až do dnes.

kristina1

Nemala si niekedy takú chuť prestať spievať a začať hrať napríklad futbal?

Každý človek si asi prešiel nejakým  obdobím, keď ho nebavilo to čo robí, no mne sa to nestalo. A nad futbalom som nikdy nerozmýšľala, no volejbal ma celkom baví, to je fajn. No určite nie profesionálne ( smiech 😀 )

Ako si sa dostala k tomu, že si naspievala hymnu pre gymnázium v Trebišove?

Tak k tomuto projektu som sa dostala veľmi zaujímavo, keďže v tom období som nebola ani študentkou gymnázia, v tom období som bola ešte na základnej škole. A gymnázium vyhlásilo súťaž, kto nahrá čo najlepšiu pesničku, ich hymnu. Mne sa ponúkol môj dobrý kamarát z kapely Janko Hatalovský, že má pesničku už napísanú, tak aby som ju naspievala. Ja som súhlasila a tak sme išli do štúdia k Mariánovi Čekovskému v Košiciach kde sme to nahrali. Mám na to veľmi pekné spomienky. (Hymnu si môžeš vypočuť TU, pozn. red.)

Prečo si sa rozhodla pre súťaž Hlas Československa a nie napríklad  Xfactor?

Táto súťaž ma oslovila, ako každého speváka, a tak som si povedala prečo nie ? Nič sa mi nestane, keď to skúsim. Už som to brala trochu s nadhľadom, pretože rok predtým som bola v Superstar, čo nebolo veľmi úspešné. No oslovil ma aj Xfactor, keďže to bola nová súťaž na Slovensku, lenže keď som prišla na casting Hlasu Československa, a podpísala som s nimi zmluvu, tak som zistila že do Xfactoru už ísť nemôžem. A to rozhodlo, že som ostala v Hlase, no ja si myslím, že to tak malo byť.

kristina2

Za svojho trénera si vybrala Majka Spirita, prečo?

Tak toto sa ma veľa ľudí pýta. Ja som tam nešla s tým zámerom, že som mala nejakého favorita, ktorého si chcem vybrať. Išlo mi skôr o tie pocity, ktoré som z toho mala. A ani som veľmi nerozmýšľala o tom, čo by bolo keby som postúpila, lebo ak človek veľmi nad niečím rozmýšľa, tak to väčšinou neskončí podľa predstáv. No hlavne preto, že je to mladý človek mala som pocit, že to bude najlepšie, a že mi bude čo sa týka hudby rozumieť najviac.

Ako by si zhodnotila život pred Hlasom Československa a po Hlase?

Tak svoj život vnímam úplne rovnako, ja som sa skoro vôbec nezmenila. No určite je to zmena v tom, že som nadobudla nové kontakty s ľuďmi, ktorí mi môžu pomôcť. Samozrejme, počas súťaže a aj nejaký čas po nej ma ľudia na ulici spoznávali, čo bolo pre mňa nové, no teraz sa to už upokojilo. Takže najväčšou zmenou pre mňa bola určite väčšia pozornosť verejnosti. A bolo to celkom príjemné, keď ma niekto zastavil na ulici a povedal, že mi fandí. A za to všetkým fanúšikom ďakujem.

Myslíš, že Slovensko je správne miesto na rozbehnutie kariéry mladej speváčky?

Myslím si, že každá krajina ponúka iné možnosti, no neviem či práve Slovensko mi vie ponúknuť to čo potrebujem. Mne sa páči štýl, ktorý tu medzi Slovákmi nemá veľký úspech, krajania ne neho nie sú až tak zvyknutí. Plánujem odísť do zahraničia ( smiech 😀 ). Ale nie, pravdou je, že ak človek chce no tak sa všetko dá.

Prezraď nám, čo plánuješ do budúcna?

Zmaturovať v prvom rade. ( smiech 😀 ). No a ďalej by som chcela ísť študovať  jazzový spev do Prahy na Vyšší odborní školu. A potom uvidíme čo sa naskytne. Ja nie som typ človeka, čo veľa plánuje, a myslím si, že spontánnosť je niekedy najlepšia.

kristina4

Čo si myslíš o dnešnej hudbe, a aký je tvoj obľúbený štýl, ktorému sa chceš venovať?

Dnešná doba ponúka široký záber hudobných štýlov, a ľudia si môžu vybrať, čo chcú počúvať. Môj obľúbený štýl je jazz a chcem sa mu venovať. A myslím si že dobrý spevák by sa nemal strániť ani iných štýlov, pretože má byť flexibilný, a určite by sa nemal škatuľkovať. A ja sa nestránim ničomu inému, ale chcem sa venovať jazzu.

Takže je možné, že ťa budeme počuť aj v nejakej rapovej pesničke?

Tak to sa asi nestane ( smiech 😀 ).

Môžeme sa tešiť na tvoje vystúpenie v Trebišove?

V Trebišove som vystúpenia mala, a teraz by som sa chcela zamerať na iné mestá ako sú Košice a Prešov. No v budúcnosti tu určite vystupovať budem. A dovtedy odporúčam mojím Trebišovským fanúšikom nech si ma pozrú na YouTube. ( smiech 😀 )

Na YT máš cover pesničky od Sama Smitha – Money On My Mind, ktorá má skoro 80 000 pozretí, to je tri krát viac ľudí než koľko býva u nás v Trebišove. Ako sa to nahrávalo, keďže je to acapella?

Nahrávala som to v Prahe s Vítom Souralom, keďže on má doma nahrávacie štúdio. Nahrávalo sa to celkom ľahko, keďže on ten acapella podmaz spravil sám, má na tomto projekte trochu väčší podiel, a mňa si pozval ako hosťa aby som to trochu spestrila. ( smiech 😀 ). Bola to sranda, a dali sme to za jeden deň, a dokonca sme nahrali aj klip. Takže najdlhšie trvalo určite strihanie videa, čo Vít zmákol sám. Klobúk dole.

Plánuješ aj vlastnú tvorbu?

Určite áno. Nechcem ostať pri prevzatých pesničkách. Myslím si, že pre umelca je vlastná tvorba dôležitá aby sa prezentoval svojsky a originálne. Mám veľa nápadov no cítim, že ešte na to nie je vhodná chvíľa, a bohužiaľ teraz pred maturitou na to nemám ani veľa času. No nápady mám určite, tie sú vždy. Aj napriek tomu som V Bratislave nahrávala prvú vlastnú vec, lenže tá je zatiaľ ešte v dielni. Je to pieseň, ktorá sa hodí skôr na letné počúvanie, v tomto období si neviem predstaviť ako by ju ľudia prijali.

Čo by si odkázala mladým hudobníkom?

Nebáť sa, a hlavne si ísť za tým čo ich baví. Lebo veľa ľudí si vyberá povolania, ktoré nerobia radi, a boja sa vyskúšať to čo ich baví. A to platí hlavne pre umelcov a hudobníkov, lebo v tejto sfére je veľmi ťažké sa uchytiť, a aj uživiť.

Tak Kika, kto je tvoja kapela, a ako sa voláte?

Ja mám rada jednoduchosť, a preto sa moja kapela volá Kristína Mihaľová and live band. Na gitare ma doprevádza môj otec Tibor Mihaľo, ktorý je aj taký pohonný motor toho všetkého. Ďalší člen je basák Janko Hatalovský, ktorý hrával napríklad s Elánom a aj s Richardom Müllerom, takže má za sebou krásne obdobie, no ešte krajšie zažíva teraz so mnou. Jozef Bajus hrá na bicie, veľmi milý človek a hlavne pedantný, asi najväčší pedant z nás všetkých. A v neposlednom rade klavirista Ivo Baran, ktorý je úplne excelentný, s ním som si štýlovo veľmi sadla.

Tak na záver, čo by si zapriala novým objektívnym novinám TvojTrebišov.sk?

V prvom rade veľa čitateľov, aby ste boli zaujímavými novinami a písali hlavne pravdu, a aby Vám rástli Like na facebooku, budem zdieľať.

kristina3

Kika, v prvom rade sa ti chceme poďakovať za naozaj krásny rozhovor plný hodnotných odpovedí a do tvojej budúcnosti ti zaželať veľa šťastia! Drž sa, pretože my ti palce držať určite budeme!

Foto: FB Kristína Mihaľová


Top