Home > Šport > Kristína Kučová vyhrala turnaj v Dothane, vo finále proti šestke „pavúka“ odvrátila aj mečbal

DOTHAN 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa ako kvalifikantka stala napokon víťazkou dvojhry na turnaji ITF World Tennis Tour v americkom Dothane (dotácia 80 000 USD, zelená antuka vonku).

Dvadsaťosemročná rodáčka z Bratislavy zdolala v nedeľňajšom finálovom súboji domácu Lauren Davisovú, šestku singového “pavúka”, za 158 minút 3:6, 7:6 (9), 6:2.

Kučová nezačala duel dobre, v prvom sete ťahala za kratší koniec, keď v ňom prehrávala 0:4 i 1:5. Slovenka v druhom sete naopak viedla 3:0 aj 5:2, ale musel rozhodnúť až tajbrejk. V skrátenej hre za stavu 6:7 odvrátila “Kika” Kučová jeden mečbal americkej súperky a premenila štvrtý setbal (11:9).

Rozhodujúce dejstvo už patrilo jednoznačne slovenskej tenistke: dvakrát prelomila servis Davisovej, viedla už 4:0 a napokon sa tešila z celkového triumfu v Dothane. V sobotňajšom semifinále si Kučová poradila s ďalšou tenistkou USA Francescou Di Lorenzovou tesne 7:6 (3), 7:5.

Dothan – dvojhra – finále

Kristína Kučová (SR) – Lauren Davisová (USA-6) 3:6, 7:6 (9), 6:2 za 158 minút

Viac k témam: Dothan, ITF World Tennis Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Kristína Kučová vyhrala turnaj v Dothane, vo finále proti šestke „pavúka“ odvrátila aj mečbal © SITA Všetky práva vyhradené.