Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kresťanskí demokrati označili policajné vypočúvanie Za slušné Slovensko za zneužitie štátnej moci

Kresťanskí demokrati označili policajné vypočúvanie Za slušné Slovensko za zneužitie štátnej moci

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Za mimoriadne nebezpečné považuje Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) to, že NAKA namiesto vyšetrovania skutočných zločinov je zneužívaná na zastrašovanie organizátorov protestov.

Sekundárne efekty na verejnosť

„Takéto metódy zastrašovania a obťažovania majú okrem primárneho efektu na samotných vypočúvaných aj sekundárne efekty pre veľkú časť slovenskej verejnosti, kde sa očakáva vyvolanie obáv, strachu a rezignáciu na verejné angažovanie. Kresťanskí demokrati budú celú situáciu pozorne sledovať a operatívne reagovať na ďalší vývoj v tomto prípade hrubého zneužívania štátnej moci na politické účely,“ uviedol vo vyhlásení Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru. Ako v utorok informoval Denník N, vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“.

Na výsluchu už podľa denníka boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší.

Štátny prevrat

„Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros,“ informuje denník.

Vyšetrovateľ podľa denníka od organizátorov protestov Za slušné Slovensko žiadal výpisy zo súkromných účtov a pýtal sa, či sú ochotní ich dobrovoľne ukázať. Iniciatíva Za slušné Slovensko teraz pripravuje vyhlásenie.

Viac k témam: Alojz Hlina, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, NAKA Národná kriminálna agentúra, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati označili policajné vypočúvanie Za slušné Slovensko za zneužitie štátnej moci © SITA Všetky práva vyhradené.

Top