Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Krajiny NATO budú spoločne nakupovať leteckú muníciu, Slovensko by malo podľa Naďa ušetriť

Krajiny NATO budú spoločne nakupovať leteckú muníciu, Slovensko by malo podľa Naďa ušetriť

Zdieľaj tento článok

19.2.2021 (Webnoviny.sk) – Krajiny Severoatlantickej aliancie (NATO) budú môcť spoločne nakupovať a spolupracovať pri skladovaní všetkých druhov leteckej munície. Podpisom doplnku k memorandu o porozumení k projektu Presne navádzanej munície typu vzduch-zem to potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) spolu s ostatnými ministrami obrany zapojených členských krajín NATO. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.


„Ide o významné rozšírenie kooperácie v tejto oblasti, ktorá bude prínosom tak z ekonomického hľadiska pri šetrení prostriedkov v rámci prípadných spoločných nákupov, ako aj pri ďalšom prehlbovaní interoperability spojencov,“ uviedol Naď. Zároveň priblížil, že Slovensko v budúcnosti predpokladá prostredníctvom tohto projektu obstarávať napríklad muníciu pre stíhacie lietadlá F-16.


Projekt spolupráce členských krajín NATO v oblasti presne navádzanej munície typu vzduch-zem bol iniciovalo Dánsko v roku 2014. Slovensko pristúpilo k projektu v roku 2019, pričom v súčasnosti je do neho zapojených celkovo 14 krajín.

Viac k témam: munícia, NATO, stíhačka F-16
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny NATO budú spoločne nakupovať leteckú muníciu, Slovensko by malo podľa Naďa ušetriť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top