Ste tu
Home > Kultúra > Kraftwerk na pražskom festivale Metronome ponúknu šou s 3D projekciami

Kraftwerk na pražskom festivale Metronome ponúknu šou s 3D projekciami

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Na pražskom festivale Metronome vystúpi aj nemecká elektronická formácia Kraftwerk. Skupina predstaví šou s 3D projekciami, ku ktorej dostanú návštevníci a návštevníčky aj špeciálne 3D okuliare.


Štvrtý ročník podujatia sa uskutoční 21. a 22. júna 2019 na Výstavisku v Holešoviciach. Účasť na ňom predtým potvrdila britská trip-hopová skupina Morcheeba na čele so speváčkou Skye Edwards. Kapela príde predstaviť aj skladby z najnovšieho albumu Blaze Away, ktorý sa dostal na trh 1. júna.

Organizátori aj tento rok vsádzajú nielen na kvalitný program, ale tiež na komfort návštevníkov v podobe open air pódií aj zastrešených scén, dostatok miesta na sedenie, veľký výber občerstvenia, veľkokapacitné wi-fi a od ročníka 2018 tiež na bezhotovostný platobný systém, ktorý divákom na festivale ponúka bezpečné platenie.

Projekt Kraftwerk

založil v roku 1970 Ralf Hütter s niekdajším kolegom Florianom Schneiderom v nemeckom Düsseldorfe. Vďaka revolučným elektronickým „zvukovým maľbám“ a hudobným experimentom s nahrávkami a syntetizátormi získali Kraftwerk počas niekoľkých rokov medzinárodné uznanie.

Na konte majú albumy Kraftwerk (1970), Kraftwerk 2 (1972), Ralf Und Florian (1973), Autobahn (1974), Radio-Aktivität (1975), Trans Europa Express (1977), The Man-Machine (1978), Computerwelt (1981), Electric Café (1986) a Tour de France Soundtracks (2003).

V súčasnosti sú členmi formácie okrem spomínaného Hüttera aj Fritz Hilpert, Henning Schmitz a Falk Grieffenhagen.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Eda Kopčeka a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: festival Metronome, Kraftwerk
Zdroj: Webnoviny.sk – Kraftwerk na pražskom festivale Metronome ponúknu šou s 3D projekciami © SITA Všetky práva vyhradené.

Top