Ste tu
Home > Spravodajstvo > KRÁDEŽ V PEKÁRNI V OBCI ZEMPLÍNSKE HRADIŠTE

KRÁDEŽ V PEKÁRNI V OBCI ZEMPLÍNSKE HRADIŠTE

Z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva boli obvinení dvaja muži vo veku 46 a 47 rokov (obaja z Trebišovského okresu).


Ukradli tri pokladničky

Ktorí sa v stredu, 3. februára, nadránom vlámali do budovy pekárne v obci Zemplínske Hradište. Obvinení muži rozbili sklenenú výplň na okne a vnikli do budovy. Potom sa vlámali do kancelárie, odkiaľ odcudzili tri pokladničky, v ktorých sa nachádzala finančná hotovosť vo výške 4.400 eur a stravné lístky v hodnote 1.500 eur.


krádež

Dlho sa z lupu netešili

Krádežou vecí a poškodením zariadenia vznikla obci celková škoda približne 6.440 eur. Dvojica mužov sa však zo svojho lupu netešila dlho. Už o pár hodín od oznámenia krádeže skončili v rukách trebišovskej polície.

“Pri následnej domovej prehliadka u jedného z obvinených policajti našli a zaistili časť odcudzených vecí. V plynovom sporáku našli pokladnicu, v ktorej sa nachádzala väčšia časť odcudzených peňazí aj stravných lístkov. Niečo už stihli minúť. Ďalšie pokladnice policajti našli v odpadovej šachte hospodárskej budovy. Obvineným mužom za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Na oboch obvinených bol spracovaný podnet na ich väzobné stíhanie,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Jana Mésarová.

krádež 2

Krádež 3


Zdroj: NaZemplíne.sk
Foto: KR PZ Košice


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top