Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kotleba klame a šíri dezinformácie, reaguje ministerstvo na tvrdenia o provokácii Ruska zo strany NATO

Kotleba klame a šíri dezinformácie, reaguje ministerstvo na tvrdenia o provokácii Ruska zo strany NATO

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Tvrdenia, že NATO chystá v roku 2030 provokáciu Ruska, sú absolútnym klamstvom. „Ide o nezodpovedné a ničím nepodložené tvrdenia a šírenie dezinformacií,” uviedlo ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí pre agentúru SITA.


O tom, že Severoatlantická aliancia chystá v roku 2030 akúsi provokáciu Ruska, hovoril v nedeľu v televíznej diskusii šéf Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba. Podľa neho sa na východnú hranicu Aliancie chystá masívne nasadenie pechoty aj vojenskej techniky.


Ako ďalej ministerstvo informovalo, v tejto súvislosti sú pripravení poslancovi Kotlebovi vybaviť návštevu sídla NATO, kde sa môže o úlohách a cieľoch NATO informovať. „MZVaEZ SR zároveň očakáva, že sa k danej otázke vyjadrí aj predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť,” dodáva sa v stanovisku. Tento výbor vedie Anton Hrnko.

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je dlhodobo proti obrannej aliancii. Strana označuje organizáciu za teroristickú a zbiera podpisy za referendum o vystúpení.

Viac k témam: dezinformácia, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotleba klame a šíri dezinformácie, reaguje ministerstvo na tvrdenia o provokácii Ruska zo strany NATO © SITA Všetky práva vyhradené.


Top