Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Košický kraj mal v pláne zaočkovať stovky ľudí Modernou, ale zatiaľ sa ich neregistrovalo dosť

Košický kraj mal v pláne zaočkovať stovky ľudí Modernou, ale zatiaľ sa ich neregistrovalo dosť

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v očkovaní vo veľkokapacitnom očkovacom centre aj tento týždeň. Po veľkonočných sviatkoch dostala župa ďalších viac ako 8-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca a k dispozícii má aj 3-tisíc dávok od Moderny.


Očkovacie centrum bude v prevádzke od stredy 7. marca, keď sa má po prvýkrát očkovať práve Modernou. Tá je podľa aktuálnej očkovacej stratégie určená ľuďom nad 60 rokov. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.


Bez obmedzenia veku

„V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do dnešného rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra. Radi by sme čím skôr zaočkovali čo najväčšie množstvo ľudí, ktorí majú záujem o vakcínu,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Viac o téme: Koronavírus

Košický samosprávny kraj apeluje aj na to, aby sa do tzv. čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Podľa župana Trnku by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni.

Týždne bez termínu

„Evidujeme tiež viacero prípadov, keď sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ dodal Trnka.

Košický samosprávny kraj doposiaľ zaočkoval viac než 34 500 ľudí a naďalej si tak drží prvenstvo v počte zaočkovaných v rámci veľkokapacitných očkovacích centier. Očkovacie centrum bude v prevádzke v stredu a vo štvrtok a následne opäť v nedeľu a v pondelok 12. apríla.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Košický kraj mal v pláne zaočkovať stovky ľudí Modernou, ale zatiaľ sa ich neregistrovalo dosť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top