Home > Šport > Hokej > Košiciam stačili na triumf dva góly, repríza finále Tipsport ligy pre Trenčín a vyhrali aj „vlci“ a Poprad

KOŠICE 26. decembra (WebNoviny.sk) – Na Štefana sa v Tipsport lige hralo päť zápasov 35. kola. V troch z nich zvíťazili domáci a dvakrát sa z triumfu tešili hostia.

Víťazstvá “vlkov” a “oceliarov”

Pred solídnou návštevou vyše štyroch tisícok divákov dosiahli hokejisti Košíc tesné víťazstvo 2:0 nad Detvou.

V úvodnej tretine otvoril skóre Jakub Suja. V závere ešte vo vlastnom oslabení skóroval do prázdnej bránky veterán Ladislav Nagy. Košice vedú ligu so 76 bodmi. Detva má na konte 40 bodov a je desiata.

Hráči poslednej Žiliny sa ešte nevzdávajú snahy o postup do play-off, Miškovec zdolali 5:3. Domáci si utvorili náskok v úvodnej tretine, keď Matej Síkela skóroval v presilovke v 14. min bol stav už 3:0.

Maďarský tím sa dotiahol dvakrát na rozdiel jediného gólu, keď premenil dve presilové hry, ale žlto-zelení si postrážili závere stretnutia. Skóre uzavrel gólom minútu a 34 sekúnd pred koncom Rudolf Huna.

Repríza finále pre Trenčanov

Trenčiania získali doma v súboji s majstrovskou Banskou Bystricou v repríze vlaňajšieho finále tri body za víťazstvo 4:3. Banskobystričania viedli v 23. min už 2:0, lenže ešte do konca prostrednej časti hry “vojaci” duel otočili vo svoj prospech. Martin Rýgl skóroval 57 sekúnd pred prestávkou na 3:2.

V záverečnej tretine strelili ešte obe družstvá po góle, čo nič nezmenilo no triumfe vicemajstrovského Trenčína. Za zdolaný tím sa presadil aj kanadský hokejista Levko Koper, ktorý podpísal zmluvu s “baranmi” iba niekoľko hodín pred zápasom.

Banská Bystrica nebodovala v treťom z ostatných piatich duelov a na tretej priečke tabuľky má už štvorbodovú stratu na vedúce Košice.

“Kamzíci” vyhrali v Budapešti a Nitra doma

Duel regionálnych rivalov sa v Nitre skončil v prospech Nových Zámkov 4:3 po predĺžení. Zápas sa rozbiehal pomaly, skóre otvoril až 24 sekúnd po začiatku druhej časti hry v presilovke útočník Nitry Juraj Majdan.

Napokon padlo v riadnom hracom čase až šesť gólov, 18 sekúnd pred treťou sirénou poslal duel do predĺženia Nitran Judd Blackwater. Z víťazstva sa aj tak tešili hostia, hrdinom sa stal v druhej minúte predĺženia Eduard Šimun.

Hokejisti Popradu uspeli v Budapešti 3:1 a poskočili už na druhú priečku v tabuľke. Skóre otvoril v 28. min skúsený center Radomír Heizer, už o dve minúty neskôr zvýšil vedenie Popradu Lukáš Paukovček.

Hostí poslal do vedenia o tri góly v 43. min Peter Lichanec. Jediný gól domácich strelil v závere Brance Orbán. Poprad zaostáva za vedúcimi Košicami o dva body.

Tipsport liga 2018/2019 – 35. kolo

streda

HC Košice – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Suja (Netík, Marcel Haščák), 60. L. Nagy
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Juhász – Gajan, Vincze, 4158 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, Michalčin, Čížek, J. Cibák – L. Nagy, Brophey, Kafka – Marcel Haščák, Suja, Netík – P. Lušňák, Galamboš, Spilar – Hričina, Vrábeľ, Žitný – Klíma
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, M. Šimon, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Hodgson, R. Gašpar, Matúš Chovan – J. Tibenský, P. Valent, M. Surový

HK Dukla Trenčín – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: 26. Luhový (Holenda, Radivojevič), 30. Sojčík (Krejči, Radivojevič), 40. Rýgl (Radivojevič, Sojčík), 47. Gula (Dlouhý, O. Mikula) – 15. Bartánus (J. Sýkora), 23. J. Sýkora (K. Sloboda, M. Bartánus), 55. Koper (K. Sloboda)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic – Synek, Muzsik , 4824 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Krejči, T. Bokroš, Holenda, Rýgl, Frühauf, Gula, Luža – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, J. Švec, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec – Jakubec, J. Pardavý ml., Špankovič – Luhový
Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Zigo, M. Bartánus – Matoušek, Češík, Kabáč – Gabor, R. Varga, Koper – T. Török

MsHK Doxxbet Žilina – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 9. Žilin (Barta, Dubeň), 11. Balej (Piegl, Hvila), 14. Síkela (Žilin, Piegl), 31. Barta (Podešva, Beránek), 59. Rudolf Huna (Húževka, Jenčík) – 19. D. Kiss (Góz, Ritó), 24. Loiseau (Magosi, N. Crawford), 58. Kulmala (Vas)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Adamec – Rojík, Gegáň , 884 divákov

Zostavy:
Žilina: Mikoláš – M. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Hrazdíra, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Barta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Miškovec: Adorján – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

HK Nitra – MHC Mikron Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) – 26. M. Henderson (T. Pospíšil), 31. M. Novák (T. Pospíšil), 48. T. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák – Výleta, Tvrdoň, 3479 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, Buček – Minárik, Šiška, Čaládi – Pätoprstý
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – Rogoň, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – M. Henderson, B. Fábry, T. Pospíšil

MAC Budapešť (Maď.) – HK Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 56. B. Orbán (C. Langkow, Macaulay) – 28. Heizer, 30. L. Paukovček (Lichanec, Petran), 43. Lichnanec
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Lokšík – M. Smrek, Jobbágy, 700 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Vokla, Burt, Negrin, Garát – Bodó, C. Langkow, B. Orbán – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Pápa, B. Majoross, Szabad – Szigeti
Poprad: Vošvrda – Erving, Petran, Ťavoda, K. Karalahti, Česánek, Š. Fabian, Brincko – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Lichanec, L. Paukovček, Belluš – R. Svitana, Heizer, P. Koyš

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košiciam stačili na triumf dva góly, repríza finále Tipsport ligy pre Trenčín a vyhrali aj „vlci“ a Poprad © SITA Všetky práva vyhradené.