Home > Šport > Hokej > Košice uspeli vo východniarskom derby, Slovan zdolal Budapešť a „barani“ si poradili s Trenčínom

1.10.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v utorňajšom stretnutí 8. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 nad tímom HK Poprad 4:2. Liptáci si pripísali iba druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Po úvodnej dvadsaťminútovke síce prehrávali 0:2, v prostrednej časti hry však zrovnali skóre a v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. Vo všetkých góloch domáceho tímu “mal prsty” aspoň jeden z bratského tria Hunovcov – Rudolf, Richard a Róbert.

Derby pre “oceliarov”

Vo východniarskom meraní síl o líderskú pozíciu medzi Košicami a Michalovcami sa nakoniec zrodilo víťazstvo domácich “oceliarov”. Nováčik však dve tretiny držal s favoritom krok.

Košičania definitívne “zlomili” zápas vo svoj prospech až v záverečnej tretine po zásahoch Marcela Haščáka a Olivera Jokeľa.

“Barani” zdolali Trenčín

Majstrovská Banská Bystrica sa na víťazstvo nad Trenčínom poriadne nadrela. Rozhodujúci gól “baranov” na 2:1 strelil až vo štvrtej minúte predĺženia Fín Joona Jääskeläinen.

Bratislavský Slovan po nedeľňajšej prehre v Michalovciach (3:4) zabral na domácom ľade naplno v dueli s MAC Budapešť, keď hostí vyprevadil po výsledku 3:0.

Gól s prívlastkom víťazný zaznamenal reprezentačný útočník Tomáš Zigo. Dosiahol už ôsmy zásah v aktuálnom ročníku a spoločne s Košičanom Marcelom Haščákom vedie poradie strelcov.

Hokej – Tipsport liga 2019/2020 – 8. kolo

utorok

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Kriška (Róbert Huna, Kurali), 38. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška), 51. Petran (Cebák, Rudolf Huna), 56. Uhrík (Rudolf Huna, J. Sukeľ) – 3. S. Takáč (Paločko, Zagrapan), 10. S. Takáč, 60. Leclerc (Zagrapan, P. Svitana)

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Klhůfek (Skokan, Bezúch), 43. Marcel Haščák (Skokan, Michal Chovan), 47. Jokeľ (Suja, Koch)

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 46. Wahl (Nemčík), 64. Jääskeläinen – 26. Mikyska (McCormack, Štach)

HC 07 WPC Koliba Detva – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 26. Golian (M. Surový, Gašpar), 51. Šišovský (J. Sýkora, F. Fekiač), 60. Zuzin (Gašpar, Martin Chovan) – 6. Reszegh (Vandane, Vas)

HC Slovan Bratislava – MAC Budapešť 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Zigo (Bačik), 47. Abdul (Meszároš, Viedenský), 49. Puliš (Viedenský, Sersen)

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 26. D. Mikula, 47. Pospíšil (Hruška) – 7. Corrin (McPherson, Trotter), 25. Preisinger (Fatul, Švarný), 49. Thompson (Drgoň), 58. Švarný (Lowney, B. Mráz)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice uspeli vo východniarskom derby, Slovan zdolal Budapešť a „barani“ si poradili s Trenčínom © SITA Všetky práva vyhradené.