Home > Šport > Hokej > Košice uspeli v Bratislave, Réwayov gól Popradu proti „baranom“ nestačil a Trenčín zdolal Zvolen

1.3.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice pokračujú vo víťaznom ťažení v Tipsport lige 2019/2020. V nedeľňajšom 4. kole nadstavbovej skupiny o 1. – 6. miesto zdolali doma Poprad 5:3 najmä vďaka prvej tretine. V záverečnej pridal gólovú poistku Jordan Hickmontt, za hostí sa z gólu tešila aj nedávna posila Martin Réway.

V nedeľňajšom šlágri síce išiel domáci Slovan do vedenia 1:0, ale Košičania potom na bratislavskom ľade štyrikrát prekonali jeho brankára a už zaostávajú za Bratislavčanmi len o bod. Dukla Trenčín si poradila vo vyrovnanom súboji so Zvolenom 4:3 a na 5. pozícii v tabuľke má rovnaký počet bodov ako súper figurujúci štvrtý v poradí.

V skupine o 7. – 12. priečku prerušila posledná Detva sériu prehier, keď na radosť svojich fanúšikov zdolala Nové Zámky 5:4, keď si najskôr vyrovnávajúcim gólom v 59. min vynútila predĺženie a v ňom na záver rozhodol Ladislav Ščurko. Vedúce Michalovce si poradili s MAC Budapešť 3:0, keď si góly rovnomerne rozdelili na každú tretinu. Súboj tabuľkových susedov vyznel v Nitre jednoznačne pre Miškovec. Maďarský tím vyhral najmä vďaka záveru jednoznačne 6:1 a “corgoňom” odskočil na tri body.

Tipsport liga 2019/2020

nadstavbová časť – 4. kolo skupiny o 1. – 6. miesto

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly: 1. Stacha (Sojčík, Valach), 24. Špirko (Sádecký, McCormack), 25. Bartovič (Špirko, Hlinka), 51. Bartovič (Ferényi) – 3. Tibenský (Marcinek, Corrin), 45. Trotter (Parks, Zuzin), 58. Corrin (Trotter)

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Hickmott (Hohmann, Jaaskelainen), 11. Bartánus (Bubela, Fafrák), 13. Jaaskelainen (Hohmann, Southorn), 35. Jaaskelainen (Zigo, Hohmann), 54. Hickmott (Hohmann, Mihálik) – 8. Svitana, 25. Larkin (Paločko, Huna Rób.), 34. Réway (Lapšanský)

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 17. Pance (Abdul, Bondra) – 25. Skokan (Růžička, Milý), 35. Chovan (Rapáč, Skokan), 48. Bortňák (Čížek, Rapáč), 59. Bortňák (Rapáč)

nadstavbová časť – 4. kolo skupiny o 7. – 12. miesto

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Mikron Nové Zámky 5:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 22. Fekiač (Ľupták, Jendroľ), 36. Ščurko (Fekiač, Podešva), 51. Ščurko (Král), 59. Gašpar (Ľupták), 65. Ščurko (Andersons) – 11. Obdržálek (Rogoň, Bajtek), 27. Števuliak (Andrisík, Holovič), 30. Drtina (Jurík, Fereta), 57. Bajtek (Hatala)

HK Dukla Ingema Michalovce – MAC Budapešť (Maď.) 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Hvila (Hančák), 33. Galamboš (A. Štrauch), 48. Korhonen (Lalancette)

HK Nitra – DVTK Jegesemedvék Budapešť (Maď.) 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Góly: 7. Minárik (McNally, Hrušík) – 10. Szirányi (Magosi, Vandane), 17. Harrison (Beauviller), 30. Valchař (Vas), 56. Harrison, 60. Láda (P. Kiss), 60. P. Kiss (Paterka)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice uspeli v Bratislave, Réwayov gól Popradu proti „baranom“ nestačil a Trenčín zdolal Zvolen © SITA Všetky práva vyhradené.