Home > Šport > Hokej > Košice sa dostali do čela Tipsport ligy, Nagy dal pre krvavú bradu dva góly v rôznych dresoch

KOŠICE 3. decembra (WebnNoviny.sk) – Hokejisti Košíc sa po dlhšom čase opäť prepracovali na čelo tipsportligovej tabuľky. Za víťazstvami ich ťahá aj skúsený krídelník Ladislav Nagy, so 41 bodmi najproduktívnejší hráč a s 24 gólmi najlepší strelec celej súťaže.

Kapitán oceliarov v nedeľňajšom súboji 29. kola TL dvoma presnými zásahmi priviedol svoj tím k domácemu úspechu nad Duklou Trenčín 4:0. Zaujímavosťou je, že tieto góly zaznamenal v rozdielnych dresoch – prvý v 41. minúte s tradičnou 27-kou, druhý v 59. minúte so šestnástkou.

Oba jeho zásahy delil nešťastný okamih, keď inkasoval zásah pukom do brady, duel tak dohrával s krvou nasiaknutým leukoplastom.

“Jeden z trenčianskych hokejistov vyhadzoval puk a trafil ma do brady. Chceli mi to zašívať, ale ja som nechcel. A tak mi to iba zalepili a hral som ďalej,“ ozrejmil Ladislav Nagy pre portál hokej.sk a vysvetlil aj dva rozdielne čísla dresov pri góloch: “Spod leukoplastu mi na dres pretekala krv. Priznám sa, že som si to ani nevšimol, ale upozornil ma na to rozhodca. Hrozili mi dve minúty a tak som si dres musel prezliecť.”

Skúsený útočník už skôr avizoval, že aktuálna sezóna v košickom drese bude posledná v jeho bohatej kariére. Nič na tom neplánuje meniť napriek tomu, že patrí medzi top hráčov celej Tipsport ligy. “Svoje rozhodnutie nezmením. Ako som povedal, toto je moja posledná sezóna. Aj preto si každý zápas užívam. Nikdy totiž neviem, ktorý bude posledný,“ priznal s úsmevom podľa hokej.sk.

Viac k témam: HC Košice, Ladislav Nagy, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice sa dostali do čela Tipsport ligy, Nagy dal pre krvavú bradu dva góly v rôznych dresoch © SITA Všetky práva vyhradené.