Home > Šport > Hokej > Košice po nájazdoch zdolali Zvolen, v Tipsport lige aj prehry Nitry a „baranov“ a triumf Trenčína

KOŠICE 20. januára (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hrali zápasy 45. kola. Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili nad Banskou Bystricou 5:3. V prvej tretine gól nepadol, ale v prostrednej časti sa domáci hráči rozstrieľali.

Skórovali v nej až päťkrát, čím si vytvorili komfortný náskok. Brankár Ivan Lisutin, ktorý debutoval vo farbách Banskej Bystrice, po štvrtom inkasovanom góle odišiel na hráčsku lavicu a nahradil ho Stephon Williams.

Tento impulz hosťom pomohol. Kanadský útočník Éric Faille sa zaskvel hetrikom, ale “barani” napokon odchádzali zo Spišskej Novej Vsi bez bodu.

Hokejisti MHC Nové Zámky zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 5:0. Dva góly hosťujúcich Zámčanov strelil Henrich Ručkay, po góle si pripísali českí útočníci Tomáš Urban, Tomáš Pospíšil a Radim Hruška. Tím z hlavného mesta Maďarska prehral s Novými Zámkami štvrtý z piatich zápasov v aktuálnej sezóne Tipsport ligy.

Zvolenčania v tabuľke predbehli “baranov”

Košičania zvíťazili nad Zvolenom 4:3 po samostatných nájazdoch. V prvej tretine hrali prím obaja brankári, ktorí zaznamenali po desať úspešných zákrokov.

Ako prvý inkasoval v 22. min domáci Vladislav Habal, ktorého z tesnej blízkosti prekonal Samuel Petráš. V 33. min dokázal v presilovke vyrovnať najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy, ale o 82 sekúnd neskôr hostia znovu viedli zásluhou Peter Obdržálka.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body
Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

V tretej tretine dokázali “oceliari” dvakrát dotiahnuť náskok súpera, zvládli dlhé oslabenie o dvoch hráčov a napokon zvíťazili po samostatných nájazdoch. Tomáša Tomeka prekonali hneď traja domáci strelci, pričom rozhodujúci gól bol pripísaný spomínanému majstrovi sveta z Göteborgu.

Zvolenčania síce prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, ale ziskom bodu sa dostali do čela tabuľky. V porovnaní s Banskou Bystricou totiž majú lepšie skóre.

Domáca prehra Nitry a triumf “vlkov”

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili nad hráčmi HK Nitra 2:1 po predĺžení. Domáci “corgoni” viedli od 17. min zásluhou mladého útočníka Samuela Bučeka.

Hostia z Maďarska vyrovnali v 51. min, presadil sa Slovinec Žiga Pance. Duel dospel do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe DVTK obranca Bence Szirányi. Nitrania prehrali v štvrtom meraní síl po sebe. Miškovec triumfoval pod Zoborom po prvýkrát v sezóne.

Žilinčania zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 4:3. Domáci “vlci” viedli po I. tretine 2:0, skórovali Filip Surovka a Martin Podešva. V II. dvadsaťminútovke sa za domácich presadil Rudolf Huna, zatiaľ čo hostia znížili na rozdiel jedného gólu dvomi presilovkovými zásahmi. Skórovali Peter Hraško s Michalom Murčekom.

V 44. min vyrovnal na 3:3 útočník Detvy Rastislav Gašpar, domáci však dokázali ešte raz skórovať. V čase 57:00 sa presadil v presilovej hre pri vylúčení Murčeka obranca Žiliny Emil Bagin. “Vlci” zvíťazili v treťom dueli po sebe, Detva prehrala piatykrát v sérii.

Samostatné nájazdy aj v Trenčíne

Trenčania zdolali Poprad 2:1 po samostatných nájazdoch. Hostia mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už po 84 sekundách hry skóroval fínsky obranca Keni Karalahti.

Hokejisti Trenčína boli následne aktívnejší, ale dlho sa im nedarilo prekonať českého brankára Tomáša Vošvrdu. Pomohla im až presilová hra, ktorú na začiatku 25. min využil Peter Sojčík. Pre skúseného útočníka to bol už trinásty presný zásah v aktuálnom ročníku. Domáci sa mohli dostať aj do vedenia, ale v 36. min nevyužil nariadené trestné strieľanie Milan Bartovič.

Tretia tretina gól nepriniesla, a tak muselo rozhodnúť predĺženie, respektíve samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší “vojaci” a svoju víťaznú domácu sériu natiahli na štyri zápasy. Autorom rozhodujúceho gólu bol Peter Ölvecký.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 45. kolo

nedeľa

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (0:0, 5:1, 0:2)
* hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 21. Kriška (Kurali), 25. Richard Huna (Kriška, Lenďák), 26. M. Bača (Fereta, Nádašdi), 33. R. Varga, 35. J. Nemec (A. Tamáši, Nádašdi) – 37. É. Faille (Southorn), 50. É. Faille (Higgs, B. Marshall), 53. É. Faille (B. Marshall)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Lokšík – Gajan, Krajčík, 315 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, Fereta, Mezovský, Lenďák – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška, R. Varga, A. Tamáši, Uram, P. Števuliak, Oško, Žiak, Uhrík
Banská Bystrica: Lisutin (33. Williams) – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – J. Sýkora, É. Faille, Selleck – Róth, Higgs, M. Bartánus – Kabáč, Koper, Gabor – L. Lunter, Giertl, T. Török

HC Košice – HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 33. L. Nagy (Spilar), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy – 22. S. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Michal Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko, Vandas)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Suja (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Soós (Maď.) – Gegáň, Árkovics (Maď.), 3762 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák – L. Nagy, Suja, Spilar – Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák – Hričina, Galamboš, Kafka – Jokeľ, Brophey, T. Klíma – Žitný
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Drgoň, Michal Roman, Vandane, D. Růžička, Ulrych – Handlovský, Špirko, Vandas – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, P. Halama, Chlepčok

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 17. Buček (Bortňák, B. Rapáč) – 51. Pance (Kulmala, T. Slovák), 64. Szirányi (Harrison)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Müllner – Šefčík, M. Orolin, 1648 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, M. Slovák, Kollár – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – Pätoprstý
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

MsHK Doxxbet Žilina – HC 07 Detva 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Góly: 6. Surovka (Beránek, Dominik Rehák), 18. Podešva (Beránek, Bagin), 33. Rudolf Huna (Jenčík, Jankovič), 57. Bagin (Húževka) – 30. Hraško (Žilka, Sládok), 34. Murček (Král, Betker), 44. Gašpar (Murček)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Kučný 10 min za napádanie rozhodcov – Murček 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Németh – Soltész (obaja Maď.), Vyšný, 506 divákov

Zostavy:
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, Dubeň, Piegl, M. Hudec, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Hrazdíra, Ondruš
Detva: Petrík – Betker, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Golian, F. Fekiač, Šimon, D. Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Matúš Chovan, Gašpar, Tibenský – M. Surový, Pulščák

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 25. Sojčík (Starosta), rozhodujúci sam. nájazd Ölvecký – 2. Karalahti (L. Paukovček, D. Bondra)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Adamec – D. Konc ml., Synek, 2684 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Husár – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – O. Mikula, Sádecký, Bartovič – Obuchov, Dlouhý, T. Varga – J. Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec – Špankovič
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra – Kundrik, Heizer, Olejník – R. Macík, Mlynarovič, Belluš

MAC Budapešť (Maď.) – MHC Nové Zámky 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 9. H. Ručkay (Zbořil, Ordzovenský), 12. Urban (T. Pospíšil, Šimun), 28. T. Pospíšil (Šimun, Bajtek), 49. Hruška (Štrauch, Andersons), 60. H. Ručkay (Zbořil)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Valach – Výleta, Durmis, 635 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa – Szabad
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, Hatala, Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, B. Fábry, Ondrušek

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice po nájazdoch zdolali Zvolen, v Tipsport lige aj prehry Nitry a „baranov“ a triumf Trenčína © SITA Všetky práva vyhradené.