Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Koronavírus nepustí divákov na preteky Svetového pohára v biatlone v Novom Meste na Morave

Koronavírus nepustí divákov na preteky Svetového pohára v biatlone v Novom Meste na Morave

Zdieľaj tento článok

2.3.2020 (Webnoviny.sk) – Súťaže Svetového pohára v biatlone v českom Novom Meste na Morave sa uskutočnia bez divákov. V pondelok o tom rozhodla Bezpečnostná rada štátu v ČR, ktorej členmi sú premiér Andrej Babiš a osem ministrov vrátane ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha.


Dôvodom tohto opatrenia sú obavy zo šírenia koronavírusu, ktorým sa v Česku nakazili už tri osoby. Informuje o tom portál iSport.cz.


Na akciu sa chystalo množstvo fanúšikov aj zo Slovenska, po novom tak muži aj ženy budú súťažiť bez podpory na tribúnach či popri tratiach.

“Organizátori sa s tým musia vyrovnať. Vzhľadom k tomu, koľko ľudí sa na túto akciu chystalo, je to preventívne opatrenie. Ja osobne som žiadnu inú alternatívu nevidel,” povedal novinárom po rokovaní rady minister vnútra Jan Hamáček.

V stredu je na programe ďalšie zasadnutie Bezpečnostná rada štátu a rozhodne o ďalší športových akciách, primárne o víkendovom futbalovom zápase medzi Slaviou Praha a Spartou Praha.

Viac k témam: biatlon, koronavírus, Nové Mesto na Morave, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus nepustí divákov na preteky Svetového pohára v biatlone v Novom Meste na Morave © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top