Ste tu
Home > Spravodajstvo > Koronavírus je už aj vo Fortuna lige, pozitívne testovaný bol hráč Slovana Bratislava

Koronavírus je už aj vo Fortuna lige, pozitívne testovaný bol hráč Slovana Bratislava

Zdieľaj tento článok

17.8.2020 (Webnoviny.sk) – Koronavírus sa dostal už aj do slovenskej futbalovej Fortuna ligy. Pozitívny test na ochorenie COVID-19 jeden z futbalistom majstrovského ŠK Slovan Bratislava, ktorý nastúpil v sobotňajšom ligovom súboji na pôde Zlatých Moraviec.


Viac o téme: Koronavírus

Domáci FC ViOn v tomto súboji zdolal “belasých” 2:1. Futbalisti Zlatých Moraviec sa aktuálne nachádzajú v karanténe. Potvrdilo to riadiaci orgán súťaže Únia ligových klubov (ÚLK), ako prvá o tom informovala RTVS.


Holman, Moha a Weiss neodcestovali

Slovan Bratislava by mal už v stredu večer nastúpiť na Faerských ostrovoch na súboj prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov 2020/2021 proti miestnemu KÍ Klaksvík.

Všetci negatívne testovaní hráči Slovane v pondelok odcestovali do dejiska spomenuté stredajšieho duelu, vo výprave bratislavského klubu podľa RTVS chýbali legionári Dávid Holman, Moha a slovenský stredopoliar Vladimír Weiss. Z tejto trojice o sobotňajšieho duelu v Zlatých Moravciach iba Weiss.

Odloženie všetkých tohtotýždňových súbojov

Pozitívny nález koronavírus u jedného z hráčov účastníka najvyššej domácej futbalovej súťaže potvrdil aj Slovenský futbalový zväz (SFZ). Preventívne tiež odložil na neurčito tohtotýždňové súboje tímov FL v domácom pohári. Zvyšné stretnutia sa odohrajú podľa rozpisu.

“SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch. SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu,” uvádza sa na oficiálnom webe SFZ.

V utorok mal MFK Ružomberok hrať na pôde Lipian a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v Dunajskej Lužnej. V stredu do hry mali vstúpiť ďalší ligisti. ŠKF Sereď mal hrať v Gbelanoch, FK Senica v Kalinkove, Spartak Trnava v Malženiciach, MFK Zemplín Michalovce v Kalši, AS Trenčín v Myjave, MŠK Žilina v Námestove, FC DAC 1904 Dunajská Streda v Piešťanoch, FC Vion Zlaté Moravce-Vráble v Podkoniciach a FC Nitra vo Zvolene.

Súboj majstrovského Slovana Bratislava pre povinnosti v pohárovej Európe predbežne naplánovali na 2. septembra.

Hráčov všetkých klubov čakajú testy

“Na situáciu sme my i klub pripravení. Slovan spĺňa všetky podmienky v zmysle UEFA Return to Play protokolu a postupuje v zmysle Manuálu organizácie zápasov Fortuna ligy, v ktorom je presne popísané, čo majú klub i pozitívne testovaný hráč robiť,” ozrejmil na oficiálnom webe súťaže výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Riadiaci orgán teraz pristúpi k testom vo všetkých kluboch Fortuna ligy.

“Nechceme, aby bolo ohrozené ľudské zdravie, preto sme sa spoločne s klubmi rozhodli pre tento preventívny krok. Zápasy 4. kola Fortuna ligy teraz ohrozené nie sú. Presný postup testovania i zabezpečenia zápasov našej ligy budeme koordinovať so zástupcami Úradu verejného zdravotníctva, respektíve príslušných regionálnych úradov,” dodal Mertinyák.

Prísnejšie preventívne opatrenia

Fortuna liga tiež pristupuje k prísnejším preventívnym opatreniam.

“Aj na základe diskusie s komisiou delegátov SFZ sprísňujeme monitorovanie podmienok Manuálu organizácie zápasov najmä smerom k odporúčaniam, ktoré sú jeho súčasťou. Zároveň sme v intenzívnej komunikácii s Úradom verejného zdravotníctva SR najmä smerom k štandardizovanému postupu pri pozitívnom prípade, ktorý bude vychádzať z európskych skúseností. Pozitívne vnímame správu, že Slovenských futbalový zväz sa rozhodol odložiť zápasy 2. kola Slovnaft Cupu, ktoré boli na programe v tomto týždni. V danej situácii je to správne preventívne rozhodnutie,“ uzavrel Mertinyák.

O ďalšom postupe sa rozhodne po výsledkoch testov vo všetkých kluboch najvyššej domácej futbalovej súťaže.

Viac k témam: COVID-19, Fortuna liga, Koronavírus, Liga majstrov 2020/2021, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus je už aj vo Fortuna lige, pozitívne testovaný bol hráč Slovana Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top