Ste tu
Home > Spravodajstvo > KONTROLA VODY BUDE DOSTUPNÁ UŽ 22. MARCA

KONTROLA VODY BUDE DOSTUPNÁ UŽ 22. MARCA

Už vo štvrtok, 22. marca si obyvatelia nášho regiónu môžu dať skontrolovať kvalitu vody zo studní. Kontrola bude prebiehať v rámci Svetového dňa vody, ktorý je tentokrát venovaný téme „Príroda pre vodu“

Bezplatná kontrola vody na dusičnany

S takouto možnosťou kontroly vody prišla Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v rámci Svetového dňa vody, ktorý pripadá na 22. marca. Práve v tento deň je tu pre obyvateľov bezplatná možnosť analýzy vody zo studní na dusičnany. Pre vykonanie analýzy je potrebné splniť niekoľko podmienok. Voda musí pochádzať z domových studní, nie verejného vodovodu a mala by byť odobratá v ten istý deň. Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre kontrolu vody by ju mali 22. marca od 8:00 do 14:00 priniesť do jedného zo stredísk VVS a výsledok sa dozvedia priamo na mieste.

Medzi vysoko nevyhovujúce okresy patrí aj Trebišov, kontrola prospeje

Podľa informácií, ktoré VVS poskytla, sa im každoročne potvrdzuje niekoľko okresov, v ktorých je kvalita analyzovanej vody nevyhovujúca. Nachádza sa medzi nimi aj okres Trebišov. Okrem neho sa zlá kvalita vody potvrdzuje aj vo vranovskom, košickom, michalovskom a prešovskom okrese. Odporúčame preto túto bezplatnú kontrolu vody absolvovať.

Výsledky ukázali, že Trebišov patrí medzi okresy s najhoršou kvalitou vody. Kontrola je potrebná
Výsledky ukázali, že Trebišov patrí medzi okresy s najhoršou kvalitou vody. Kontrola je potrebná

Necháš si skontrolovať vodu?

svetovy den vody


Zdroj: Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Top