Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Konšpirátori zneužívajú smrť 17-ročného dievčaťa na šírenie antikampane proti očkovaniu na COVID-19

Konšpirátori zneužívajú smrť 17-ročného dievčaťa na šírenie antikampane proti očkovaniu na COVID-19

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Konšpirátori na internete zneužívajú smrť 17-ročného dievčaťa na šírenie antikampane proti očkovaniu na ochorenie COVID-19. Polícia to uviedla v statuse na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR.


Nebola zaočkovaná

Na sociálnych sieťach sa začala šíriť informácia o tom, že za náhlym úmrtím 17-ročnej Janky Poláčikovej bolo očkovanie proti koronavírusu.


Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Na statusy šíriace nepravdivé informácie pobúrenie reagoval otec zosnulej. Ten potvrdil, že jeho dcéra nebola proti ochoreniu COVID-19 očkovaná a konšpirátori tak zneužívajú jej úmrtie na šírenie hoaxov.

Nejde o prvý prípad

Zároveň avizoval podávanie trestných oznámení za šírenie nepravdivých informácií.

„Tvorcovia dezinformácií už nevedia, čo všetko by si mali navymýšľať, aby verejnosti vnucovali svoje názory. Neštítia sa zneužívať úmrtia obyčajných ľudí. Pritom si pripomeňme, že sú to tí istí konšpirátori, ktorí si pred rokom robili ‘srandu’, že ak niekto umrel pri autonehode, tak štát mu ako príčinu úmrtia uviedol ‘koronavírus’, aby mohli pretrvávať mimoriadne opatrenia,“ uviedla v statuse polícia.

Dodala, že nejde o prvý prípad, keď konšpirátori zneužili niekoho smrť na šírenie nepravdivých informácií o tom, že príčinou úmrtia danej osoby bolo očkovanie. Podobných statusov sa na sociálnych sieťach šíri hneď niekoľko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, hoaxy, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Konšpirátori zneužívajú smrť 17-ročného dievčaťa na šírenie antikampane proti očkovaniu na COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.


Top