Ste tu
Home > Hokej > Konkurent Slovenska na MS v hokeji 2019 prišiel o najproduktívnejšieho hráča, mali tajnú dohodu

Konkurent Slovenska na MS v hokeji 2019 prišiel o najproduktívnejšieho hráča, mali tajnú dohodu

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Útočník Lars Eller po troch zápasoch na 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach opustil národný tím Dánska.

Podľa dánskeho novinára Jimmyho Boejgaarda z televízie TV 2 Sport mal dohodu s tamojším zväzom.

Eller v noci opustil dejisko majstrovstiev sveta a je mimo hry. Mal tajnú dohodu s realizačným tímom reprezentácie, že odohrá len tri zápasy. Postup do štvrťfinále je stále reálny. Je to bezprecedentný krok, ktorý v dánskej histórii neurobil nikto počas svetového šampionátu,“ uviedol žurnalista prostredníctvom statusu na sociálnej sieti Twitter.

Tridsaťročný Eller sa pripojil k národnému tímu Dánska po predčasnom konci v play-off zámorskej NHL, kde s Washingtonom Capitals neprešiel cez úvodné kolo. V doterajšom priebehu MS bol skúsený center najproduktívnejším mužom v dánskej zostave. Odohral tri zápasy, v ktorých strelil dva góly a na ďalšie tri prihral. Dáni sú po troch dueloch v tabuľke košickej A-skupiny na štvrtom mieste so ziskom piatich bodov.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: dánska hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Konkurent Slovenska na MS v hokeji 2019 prišiel o najproduktívnejšieho hráča, mali tajnú dohodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top