Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Komora advokátov sa stretla s Kovaříkom, upozornili ho na nezákonné donucovacie postupy polície i súdov

Komora advokátov sa stretla s Kovaříkom, upozornili ho na nezákonné donucovacie postupy polície i súdov

21.5.2021 (Webnoviny.sk) – Zástupcovia Slovenskej advokátskej komory (SAK) otvorili v rámci stretnutia s policajným prezidentom Petrom Kovaříkom aj tému takzvaného nezákonného donútenia obvinených osôb.


Ako komora informovala v tlačovej správe, ide o postupy polície, prokuratúry a súdov v prípade, keď použijú nezákonný prostriedok, napríklad hrozbu väzby alebo vyššieho trestu na to, aby sa osoba priznala alebo začala spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. SAK v tejto súvislosti v apríli tohto roku vykonala medzi trestnými advokátmi prieskum za účelom zistiť, či sa s týmto fenoménom stretávajú.


„Policajný prezident prisľúbil, že sa s prieskumom oboznámi a posúdi závery, ktoré urobila advokátska komora medzi svojimi členmi,” informovala SAK. Kovařík v tejto súvislosti podľa komory skonštatoval, že Policajný zbor nastavuje systém riadenia rizík a v rámci ich eliminácie má záujem zaoberať sa aj takými rizikami, ktoré sú vnímané uhlom pohľadu advokátov.

„Slovenská advokátska komora bude výsledky prieskumu komunikovať aj ďalším zložkám a inštitúciám, predovšetkým Zboru väzenskej a justičnej stráže, Generálnej prokuratúre SR, ale aj zástupcom súdnictva a Ministerstvu spravodlivosti SR,” dodala SAK.

Viac k témam: donucovacie prostriedky
Zdroj: Webnoviny.sk – Komora advokátov sa stretla s Kovaříkom, upozornili ho na nezákonné donucovacie postupy polície i súdov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top