Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kollár s Hegerom budú hľadať nového riaditeľa SIS budúci týždeň, Čaputová im načrtla svoju predstavu

Kollár s Hegerom budú hľadať nového riaditeľa SIS budúci týždeň, Čaputová im načrtla svoju predstavu

Zdieľaj tento článok

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) a predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) budú hľadať nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) budúci týždeň. Predseda parlamentu to povedal na stredajšej tlačovej besede.


O novom šéfovi SIS sa Kollár podľa vlastných slov rozprával aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Tá, ako dodal, vyslovila na stretnutí prianie, že by bolo dobré, ak by bol novým riaditeľom profesionál z SIS. „Myslím si, že takéto meno spolu s premiérom nájdeme,“ dodal predseda parlamentu.


Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o väzobnom stíhaní bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského 14. marca. Dôvodom väzby bola obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Vladimír Pčolinský je obvinený zo zločinu prijímania úplatku od právnika Zoroslava K.

Viac k témam: premiér, riaditeľ SIS, SIS Slovenská informačná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár s Hegerom budú hľadať nového riaditeľa SIS budúci týždeň, Čaputová im načrtla svoju predstavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top