Home > Šport > Ostatné športy > Kobajaši ovládol kvalifikáciu Turné štyroch mostíkov v Innsbrucku, Koudelka skončil druhý

INNSBRUCK 3. januára (WebNoviny.sk) – Japonský reprezentant a suverén tejto zimnej sezóny Rjoju Kobajaši sa stal v rakúskom Innsbrucku víťazom štvrtkovej popoludňajšej kvalifikácie na piatkový tretí diel 67. ročníka Turné štyroch mostíkov (T4M) v skokoch na lyžiach.

Získal špeciálnu finančnú prémiu

Dvadsaťdvaročnému Kobajašimu namerali 126,5 metra, za čo dostal od rozhodcov 126,2 bodu. Zároveň sa tešil aj zo špeciálnej finančnej prémie 5000 eur.

S odstupom 2,5 bodu obsadil druhú priečku Roman Koudelka z Česka, tretí bol Nór Johann André Forfang – napriek najdlhšiemu pokusu 127,5 metra za japonským lídrom Svetového pohára i Turné zaostal o 2,7 bodu.

V štartovej listine kvalifikácie v Ga-Pa figurovalo dovedna 67 pretekárov, do hlavnej súťaže medzi 50 najlepších sa nedostali napríklad Poliak Maciej Kot (57. miesto) či rakúsky “navrátilec” do súťažného diania Andreas Kofler (61.).

Kvalifikáciu musí absolvovať aj prvá desiatka

Skokani na lyžiach z prvej desiatky priebežného celkového poradia SP nemajú ako v minulosti automaticky zabezpečenú miestenku v 1. kole hlavnej súťaže na T4M, ale musia tiež absolvovať kvalifikáciu. Na Turné štyroch mostíkov sa v 1. kole hlavných súťaží skáče tradične tzv. k. o. systémom, v pretekoch Svetového pohára sa to nepraktizuje.

Na základe výsledkov kvalifikácie sa utvorí 25 dvojíc: víťaz kvalifikácie sa stretne v 1. kole s päťdesiatym skokanom, druhý z kvalifikácie so 49. v poradí atď.

Do finálového 2. kola postúpia víťazi vzájomných súbojov (spolu 25 skokanov) ako aj piati zdolaní pretekári (“lucky loseri“) s najvyšším bodovým ziskom. Spomenutá tridsiatka skokanov si zabezpečí body do hodnotenia Svetového pohára.

Prvé kolo hlavnej súťaže v Innsbrucku v rámci 67. ročníka Turné štyroch mostíkov sa začne v piatok 4. januára o 14.00 h.

Turné štyroch mostíkov 2018/2019

Innsbruck, mostík HS-130, štvrtok, výsledky:

Kvalifikácia: 1. Rjoju Kobajaši (Jap.) 126,2 bodu (126,5 m), 2. Roman Koudelka (ČR) 123,7 (124,5 m), 3. Johann André Forfang (Nór.) 123,5 (127,5 m), 4. Daniel Huber (Rak.) 120,7 (126 m), 5. Killian Peier (Švaj.) 119,0 (119,5 m), 6. Karl Geiger (Nem.) 118,9 (124 m)

Viac k témam: Johann André Forfang, Rjoju Kobajaši, Roman Koudelka, skok na lyžiach, Turné štyroch mostíkov
Zdroj: Webnoviny.sk – Kobajaši ovládol kvalifikáciu Turné štyroch mostíkov v Innsbrucku, Koudelka skončil druhý © SITA Všetky práva vyhradené.