Ste tu
Home > Nezaradené > KNIŽNICA JE VO FEBRUÁRI SKUTOČNE BOHATÁ

KNIŽNICA JE VO FEBRUÁRI SKUTOČNE BOHATÁ

Zemplínska Knižnica
Zdieľaj tento článok

Neodmysliteľnou súčasťou života v Trebišove je Zemplínska knižnica v priestoroch MsKS, ktorá si každý mesiac pripravuje pre svojich malých, ale aj veľkých návštevníkov zaujímavý program. Inak to nie je ani vo februári.


Výstava kresťanských symbolov

Je k dispozícii návštevníkom počas celého mesiaca. Jej autorom je Mikuláš Jacečko – pôvodne stavebný inžinier a muzeológ. Žije a tvorí vo Vinnom. Fotografovaniu sa systematicky začal venovať v seniorskom veku. Vytvoril niekoľko cyklov fotoobrazov, ako Zemplínske meditácie, Kresťanské symboly, Tatry – môj druhý domov, Zrkadlenia, Spomienky, Ľudia a kvety.


Ďalším jeho významným počinom je fakt, že od roku 2000 sú jeho fotoobrazy kresťanských symbolov stálou výzdobou Pápežského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

V roku 2000 udelila Matica slovenská Mikulášovi Jacečkovi zlatú Pamätnú medailu sv. Cyrila a Metoda za ochranu slovenského národného dedičstva. V roku 2005 mu občianske združenie Zemplínska spoločnosť udelilo medailu „Zemplínčan roka“ za aktívnu reprezentáciu rodného kraja doma i v zahraničí. Výstavu takéhoto človeka sa podľa môjho názoru určite oplatí vidieť. Koľkokrát počas svojho života môžeš vidieť kresťanské obrazy, ktoré sú pravidelne viditeľné v Ríme?

Vystava krestanskych symbolov

Beseda s Vojtechom Rušinom

11. februára 2016 sa v Zemplínskej knižnici uskutoční beseda s Vojtechom Rušinom nazvaná Potulky vesmírom. Vojtech Rušin, pracovník SAV, patrí na Slovensku medzi najznámejších popularizátorov astronómie. Zároveň je autorom knihy eXtrémy, kde píše o putovaniach za úplným zatmením Slnka. Myslím si, že ak nemáš čo robiť, prísť o 11:45 hod. do knižnice nie je až taký zlý nápad. Ak patríš medzi fanúšikov astronómie, určite sa dozvieš fúru zaujímavých informácií. Ešte pred tým sa však uskutoční ďalšia prednáška pána Rušina s názvom Za čiernym slnkom po svete, ktorá začína o 10:30 hod.

Potulky-vesmirom-Pozvanka-Rusin

Kúsok literatúry

25. a 26. február sa v našej knižnici bude niesť v znamení literatúry. Slovenskej aj svetovej. 25. február bude patriť velikánovi našej literatúry, Jozefovi Cígerovi Hronskému. Predstaví sa medailón jeho života i jeho tvorby. Môžeš sa tešiť aj na hlasné čítanie príbehov autora.

26. február bude deň, kedy si v knižnici pripomenú príbeh Romaina Rollanda – Peter a Lucia prostredníctvom interaktívnej prezentácie. Obe udalosti začínajú už o 10:00 hod.

Zdieľaj tento článok

Top