Ste tu
Home > Spravodajstvo > Kmotrík nabáda na pokračovanie Fortuna ligy, ukončenie sezóny by prinieslo viac škody ako osohu

Kmotrík nabáda na pokračovanie Fortuna ligy, ukončenie sezóny by prinieslo viac škody ako osohu

Zdieľaj tento článok

28.4.2020 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. nevidí dôvod, prečo by sa nemal dokončiť aktuálny fortunaligový ročník 2019/2020. Podľa funkcionára z Tehelného poľa by predčasné ukončenie sezóny z dôvodu pandémie koronavírusu mohlo slovenskému futbalu priniesť viac škody ako osohu.


Ukončenie ligy by uškodilo sponzoringu

Vďaka vládnym opatreniam a zodpovednému prístupu ľudí patrí Slovensko medzi krajiny s najnižším počtom nakazených a aj klesajúci trend počtu denných prípadov signalizuje, aby sme sa rozprávali o postupnom návrate ligového futbalu, nie o jeho zrušení. V okolitých krajinách ako Česko, Poľsko či Rakúsko, kde je prípadov násobne viac ako na Slovensku, už majú plány a konkrétne termíny na opätovné rozbehnutie líg. Navrhovať v tejto situácii ukončenie našej najvyššej súťaže je nesprávne zo športového, ekonomického, fanúšikovského hľadiska, z pohľadu záväzkov voči partnerom a sponzorom i vo vzťahu k UEFA, ktorej jednoznačným zámerom je dohratie súťaží. Sme jednoznačne za dohratie sezóny,” uviedol Kmotrík ml. pre oficiálny web “belasých”.


Viac o téme: Koronavírus

Ak by sa podarilo reštartovať slovenskú Fortuna ligu, z ekonomickej stránky by podľa neho plusy prevýšili črtajúce sa mínusy.

Niektoré kluby argumentujú nákladmi na hráčov, avšak hráči majú platné zmluvy, ktoré nemôžeme zrušiť na 2-3 mesiace a potom ich znovu obnoviť na začiatku novej sezóny. Naopak, obnovením súťaže by sme získali časť príjmov od partnerov či z televíznych práv a mali by sme lepšiu východiskovú pozíciu pri rokovaniach o partnerských zmluvách či televíznych právach pre novú sezónu. Ak by sa aj hralo zatiaľ bez divákov, tak vieme ponúknuť partnerom priestor na prezentáciu v televíznom prenose, a môžeme s nimi rokovať o spolupráci v novom ročníku. Pokiaľ teraz utlmíme ligu, tak odoženieme aj tých partnerov, ktorí majú záujem podporovať slovenské kluby aj v čase tejto krízy. Predčasné ukončenie ligy by z dlhodobého pohľadu uškodilo sponzoringu a imidžu súťaže,” dodal.

Exluzívny produkt pre televízie

Kmotrík ml. zastáva názor, že aj v ťažkých situáciách treba vedieť nájsť príležitosti. Sám nabáda k tomu, aby sa všetci snažili hľadať riešenia a spôsoby na dokončenie ligového ročníka a nie výhovorky a zámienky, prečo ho zrušiť.

Televízie dnes nemajú prakticky žiadne priame prenosy zo športových podujatí. Návratom ligy by sme vedeli ponúknuť televíziám i ľuďom exkluzívny produkt, a ľudia unavení neustálymi správami o nákaze by konečne mohli myslieť na niečo iné. Diskutujme o tom, či môžeme rozšíriť ponuku priamych prenosov, hľadajme nové možnosti, čo môžeme pre ľudí spraviť aj v prípade, ak nebudú môcť byť na štadióne. V tejto ťažkej dobe je pozitívna emócia, ktorú by sme vedeli futbalom ponúknuť, to najviac, čo môžeme ľuďom dať. Veríme, že zvíťazí zdravý rozum, a že sa už čoskoro budeme môcť opäť tešiť z futbalu,” zakončil Ivan Kmotrík ml.

Viac k témam: COVID-19, Fortuna liga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Kmotrík nabáda na pokračovanie Fortuna ligy, ukončenie sezóny by prinieslo viac škody ako osohu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top