Home > Šport > Kližan na Australian Open skončil aj v debli, Zelenay si zahrá v druhom kole

Kližan na Australian Open skončil aj v debli, Zelenay si zahrá v druhom kole

MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan po prehre v prvom kole dvojhry s Jo-Wilfriedom Tsongom (4:6, 4:6, 6:7 /5/) na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD) nepokračuje ani vo štvorhre.

Zverenec Dominika Hrbatého v úvodnom kole deblovej súťaže nestačil spoločne s Poliakom Marcinom Matkowským na čínsky pár Kung Mao-sin a Čang Ce, ktorému podľahol 5:7, 7:5, 4:6.

Druhé kolo štvorhry si naopak zahrá Igor Zelenay, ktorý s Ukrajincom Denisom Molčanovom v stredajšom stretnutí úvodného kola zvíťazili 4:6, 6:3, 6:3 nad talianskym párom Matteo Berrettini, Marco Cecchinato. V 2. kole si zmerajú sily s turnajovými päťkami – francúzskym duom Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert.

Australian Open – švorhra mužov – 1. kolo

Denis Molčanov, Igor Zelenay (Ukr./SR) –  (Tal.) 4:6, 6:3, 6:3

Kung Mao-sin. Čang Ce (Čína) – Martin Kližan,  (SR/Poľ.) 7:5, 5:7, 6:4

Viac k témam: Australian Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Kližan na Australian Open skončil aj v debli, Zelenay si zahrá v druhom kole © SITA Všetky práva vyhradené.