Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kiššová vystupuje zo Sulíkovej SaS, v strane vládne neznesiteľná atmosféra

Kiššová vystupuje zo Sulíkovej SaS, v strane vládne neznesiteľná atmosféra

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík navrhne za nových podpredsedov strany Branislava Gröhlinga a Karola Galeka. Pre agentúru SITA to uviedlo tlačové oddelenie SaS.

Blahová a Rajtár sa vzdali funkcií

Podpredsedníčka liberálov Jana Kiššová v utorok na svojom facebookovom profile oznámila, že vystupuje z SaS.

Funkcie predsedníčky poslaneckého klubu SaS sa vzdala aj Natália Blahová, ktorú strana vylúčila zo svojich radov na sobotňajšom nominačnom kongrese SaS. Podpredsedom poslaneckého klubu už nie je ani Jozef Rajtár.

Ako dôvod vystúpenia zo strany Kiššová na svojom facebookovom profile uviedla, že dnešná SaS už nie je tou stranou, do ktorej pred desiatimi rokmi vstupovala plná ideálov. „Zlepšenie života občanov a dôvera voliča u nás prestala byť prioritou. Dnes už v SaS nepotrebujú bojovníkov proti korupcii a mafii, ani odborníkov, ktorí celé desaťročie tvorili program a v prvej línii ho obhajovali,“ priblížila Kiššová.

Neznesiteľná atmosféra v strane

Podľa Kiššovej vládne v strane neznesiteľná atmosféra, v ktorej sa už nedokáže ďalej dusiť. „Prežili sme veľmi stresujúce obdobie, lámali sa charaktery, prijímali ťažké rozhodnutia a rozpadali staré priateľstvá. Bolo to ťažké a vážne rozhodnutie, no som presvedčená, že jediné možné,“ dodala bývalá podpredsedníčka strany.

Tlačové oddelenie SaS pre agentúru SITA potvrdilo, že Sulík pre Kiššovú stále drží miesto na kandidačnej listine do budúcoročných parlamentných volieb.

Nominačný kongres SaS v sobotu schválil návrh kandidátky predsedu Richarda Sulíka. Predseda predstaviteľov demokratického jadra v sobotu opakovane vyzval, aby odišli zo strany. Platformu s názvom Demokratické jadro SaS založila skupina ľudí, ktorá sa odmietla zúčastniť 7. septembra na mimoriadnom kongrese SaS vo Zvolene, kde sa Sulík nechal opätovne zvoliť za predsedu. Odôvodňovali to nesúhlasom so spôsobom, akým ho predseda zvolal.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiššová vystupuje zo Sulíkovej SaS, v strane vládne neznesiteľná atmosféra © SITA Všetky práva vyhradené.

Top