Ste tu
Home > Kultúra > KINO SLÁVIA V ZNAMENÍ NOVÉHO ROKU

KINO SLÁVIA V ZNAMENÍ NOVÉHO ROKU

Nikdy nie je zlý nápad vybehnúť z domu na dobrý film do kina. Hoci tento mesiac je na filmové trháky slabší, ale aj tak si v ňom divák nájde úžasné filmy. Bodaj by aj nie, keďže  kino Slávia v januári premieta 26 krát. Tu sú niektoré z nich.


7.1 19:00, CREED

Rocky sa vracia! Vo voľnom pokračovaní sa môžeme tešiť na drámu aj kus dobrého boxovania. Tento krát nie je stredobodom pozornosti Rocky Balboa, ale Adonis Johnson. Adonis nikdy nepoznal svojho otca Apolla Creeda, keďže zomrel ešte pred jeho narodením, no aj tak v sebe nezaprie boxerskú krv. Miesto legendárneho súboju  Creed vs. Balboa stále priťahuje Adonisa a tak sa nakoniec rozhodne vyhľadať Rockyho a požiadať ho, aby ho trénoval. Rocky spočiatku odmieta , pretože ring je pre neho už len minulosť, ale postupne v Adonisovi objavuje silu a odhodlanie jeho otca Apolla- jeho  bývalého rivala a blízkeho priateľa. A tak nakoniec súhlasí. Adonis je pod Rockyho vedením na najlepšej ceste získať svoj ​​vlastný titul, ale má okrem talentu aj srdce pravého bojovníka? Film s veľmi dobrým hodnotením ponúka potešenie pre milovníkov Rockyho, ale aj pre bežného milovníka boxu. 

8.1,15.1 19:00 OSEM HROZNÝCH

Milovníci westernu si prídu na svoje v trojhodinovom filme od (podľa čsfd.cz) najobľúbenejšieho scenáristu a režiséra Quentina Tarantina, ktorý pri tomto diele zohral obidve tieto úlohy. Príbeh tohto zimného westernu rozpráva o ľuďoch, o ich povahe, o ich správaní v extrémnych situáciách a o ich vzťahoch, dôvere a zrade a dokazuje veľa o nás samých. Okrem príbehu je na tomto filme zvláštny jeho 70mm formát. Iba tento formát dokáže dodať obrazu tú správnu intenzitu a hĺbku v interiéroch. Diváci sú teda bližšie k postavám a osem hercov v jednej miestnosti je takmer stále v zábere, divák ich má všetkých vždy pod dohľadom. Publikum má bližšie k dianiu na plátne, čo pridáva na intenzite aj hereckým výkonom.


 

10.1,14.1 19:00, JOY

Fanúšikov poteší, že sa v jednom filme stretne výborné herecké obsadenie- Jennifer Lawrence, Robert De Niro a Bradley Cooper. Životopisný film podľa skutočnej udalosti sľubuje drámu aj komédiu. Film Joy rozpráva divoký príbeh jednej životnej cesty hlavnej hrdinky , ktorá sa dokáže postupne postaviť všetkým prekážkam. Joyin úspech je spojený s jej revolučnom vynálezom,  “zázračným” mopom , ktorý sa stal obchodným trhákom v oblasti upratovacích prostriedkov . A pretože každý dobrý nápad a jeho úspech mávajú aj svoje odvrátené stránky, na Joy čakajú zrada, závisť a svet nemilosrdného obchodu. Z priateľov sa stávajú protivníci a z nepriateľov spojenci. Film rozpráva ďalší vtipný a emóciami nabitý príbeh, ktorý je inšpirovaný skutočným životom podnikateľky Joy Mangano. Ako to nakoniec dopadne si môžete pozrieť až v dvoch dátumoch.


 

17.1 19:00, UŽ TERAZ MI CHÝBAŠ

Popri vyššie spomenutých drámach, hororoch a trilerov, kino Slávia uvádza aj túto romantickú komédiu (a drámu) o Milly a Jess- kamarátkach od detstva, ktoré spolu odjakživa zdieľali všetky radosti tínedžerov – tajomstvá, šaty, chlapci… Návštevy bujarých večierkov plných alkoholu a bláznenia im zostali od mladosti až do dospelosti. V živote človeka ale raz musí prísť chvíľa kedy sa začne správať dospelo- teda, aspoň sa snažiť žiť dospelo. Kým Milly má úžasnú prácu a žije v krásnom mestskom dome s manželom  a dvoma deťmi, Jess a jej priateľ žijú bohémskym životom na londýnskom kanáli. Jess po mnohých neúspešných pokusoch, kedy sa pokúsila otehotnieť, konečne prelomila smolu a chce s Milly osláviť radostnú správu. Tá má bohužiaľ úplne opačnú novinku – bola jej zistená rakovina prsníka. Dlhoročné kamarátky sa tak ocitajú pred životnou skúškou, ako sa popasovať s vážnym ochorením jednej z nich, keď druhá prežíva najradostnejšie obdobie svojho života. Vydrží ich priateľstvo všetko zlé i dobré? Dozviete sa vo filme, ktorý mnohí považujú ako najdojemnejší od čias filmu Na vine sú hviezdy (The Fault in Our Stars).


 22.1, 28.1 19:00, PIATA VLNA

Pre zmenu sci-fi triler inšpirovaný knihou, ktorá pohltila tínedžerov rozpráva príbeh o šestnásťročnej Cassie Sullivanovej snažiacej sa prežiť vo svete, ktorý bol zdevastovaný mimozemskú inváziou, ktorá už stihla zabiť veľkú časť obyvateľstva a zrazila ľudstvo späť do doby kamennej. Najskôr vzali ľudom elektrinu, čím uvrhli svet do chaosu. Neskôr ovládli mestá a všetko v nich zničili. Tretia vlna prišla v podobe smrtiaceho vírusu, ktorý nakazil státisíce ľudí. Vo štvrtej vlne nepozorovane prenikli medzi ľudí.  Cassie je jedna z mála, ktorý prežili. Potom, ako unesú jej malého brata, musí pozbierať silu a odvahu, aby ho včas vyslobodila zo spárov „tých druhých“, pretože piata vlna sa nezadržateľne blíži. Ako to dopadne si môžete pozrieť v dvoch premietaniach a dokonca s jedinečnou šancou zhliadnuť film o tri mesiace skôr ako naši českí susedia.


 

 21.1 19:00, PADESÁTKA

Chýba vám retro oblečenie na ktoré si chcete zaspomínať, poprípade nie ste spokojní s množstvom snehu vonku? Nemáte radi titulky alebo americké filmy a radšej si v kine pozriete slovenský, či český film? Padesátka je pre vás! Dej sa točí okolo bežných ľudí na zasneženom stredisku. Lyžiarka s jednou nohou, chlap, ktorý na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien ozdobený neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení. A tiež Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulanových. A čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia čo chcú.


Top