Ste tu
Home > Hokej > Kempy prvých tímov NHL opustili ďalší Slováci, na farmu putoval aj brankár Durný

Kempy prvých tímov NHL opustili ďalší Slováci, na farmu putoval aj brankár Durný

24.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejoví útočníci Adam Ružička a Martin Pospíšil nepokračujú v predsezónnom kempe klubu zámorskej NHL Calgary Flames.

„Plamene“ preradili 15 hráčov

Vedenie kanadského tímu preradilo spomenutú dvojicu hráčov do nižšej AHL, kde budú súčasťou mužstva Stockton Heat.

Selekcia kádra v kempe „plameňov“ sa dotkla spolu pätnástich hokejistov, tréneri však majú stále k dispozícii až 28 mužov. Informáciu priniesol oficiálny web Flames.

Durný ide do San Diega

Ružička s Pospíšilom dali o sebe v kempe vedieť. Prvý menovaný sa až dvakrát zapísal do streleckej listiny a jeho krajan mu prihral na úvodný z dvoch presných zásahov.

Oboch niekdajších mládežníckych reprezentantov Slovenska čaká premiérová sezóna medzi seniormi. Dvadsaťročný center Ružička hrával v uplynulých ročníkoch v juniorskej OHL, o necelý rok mladší Pospíšil pôsobil v americkej USHL.

V kempe Anaheimu Ducks sa neudržal brankár Roman Durný, ktorý nedostal priestor v žiadnom z prípravných stretnutí. Rodák z Liptovského Mikuláša má podpísanú zmluvu s tímom AHL San Diego Gulls, kde bude bojovať o miesto medzi troma žŕdkami.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Kempy prvých tímov NHL opustili ďalší Slováci, na farmu putoval aj brankár Durný © SITA Všetky práva vyhradené.

Top