Ste tu
Home > Zdravie > KEMP MEDIKOV V TREBIŠOVSKEJ NEMOCNICI. JEHO CIEĽOM JE ZASTAVIŤ ODLIV MOZGOV DO ZAHRANIČIA

KEMP MEDIKOV V TREBIŠOVSKEJ NEMOCNICI. JEHO CIEĽOM JE ZASTAVIŤ ODLIV MOZGOV DO ZAHRANIČIA

Sieť nemocníc Svet Zdravia ponúka najlepším vybraným študujúcim medikom možnosť absolvovať bezplatný kemp na jednom z oddelení v nemocniciach zemplínskeho regiónu. Medzi nimi je aj trebišovská nemocnica.


Webový portál Pluska.sk píše: “Pod vedením odborníkov praxujú na špecializovaných oddeleniach. Okrem medicínskych tém sa zoznámia aj s ekonomickým minimom pre lekára, medicínskym právom, ale aj s desatoro komunikácie s pacientom. Cieľom aktivity je inšpirovať budúcich lekárov pre prácu v slovenských nemocniciach a tým stopnúť odliv čerstvých absolventov za hranice krajiny.”


Myslím si, že je to pre budúcich doktorov a doktorky skvelá príležitosť ako sa ešte viac “priučiť svojmu remeslu” a ochutnať tak opäť o niečo viac zo svojej vytúženej profesie. Podľa môjho názoru práve takéto kempy či odborné stáže ponúkajúce možnosti uplatniť sa a priučiť sa niečo v nemocniciach, slúžia ako nástroj, ktorý môže medikov motivovať ešte viac.

Hlavným úsilím je udržať medikov na Slovensku

Podľa vyjadrení na webovom portáli Pluska.sk je zrejmé, že systematickou prácou s mladými, nádejnými medikmi prostredníctvom takýchto kempov alebo odbornej súťaže Medik roka sa nemocnice snažia presvedčiť mladých medikov k tomu, aby neodchádzali zo Slovenska a zastavili takzvaný odliv mozgov.

Je dobrou správou, že po spustení tohto typu projektov vo všeobecnosti rastie počet záujemcov o prácu v domácich nemocniciach. Ostáva len dúfať, že nastolený trend bude úspešne pokračovať.

Bezplatná stáž

Celý tento projekt určený pre 20 mladých medikov je poskytovaný bezplatne. “Táto príležitosť je veľmi dobrý nápad a spôsob, ako študujúcim medikov ukázať, že aj na Slovensku sú dobré podmienky pre prácu lekára,” povedala pre náš web medička študujúca na lekárskej fakulte v Košiciach.

Kalendár_august_2016


Zdroj: Pluska.sk
F
oto: Ilustračné


Top