Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kauza prepustenia bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Žarnaya sa vracia na okresný súd

Kauza prepustenia bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Žarnaya sa vracia na okresný súd

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Košiciach na neverejnom zasadnutí zrušil rozhodnutie okresného súdu v prípade žaloby o neplatnosť výpovede bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Ota Žarnaya.


Ako ďalej agentúru SITA informoval Žarnay, vec má prvostupňový súd opätovne prerokovať. Pojednávanie vo veci by sa malo konať 20. mája.
<h2>Výpoveď vraj bola pomstou</h2>
Prípad sa týka žaloby, ktorú podal Žarnay proti rozhodnutiu prepustiť ho z pozície učiteľa na Obchodnej akadémii Polárna v Košiciach.


Žarnay tvrdil, že výpoveď, ktorú dostal ešte v máji 2013, bola pomstou riaditeľa školy za to, že poukázal na podozrivú zmluvu na externé právne služby, ktorú škola uzatvorila. Podľa vedenia školy bol však prepustený pre nadbytočnosť.
<h2>Upozornil na zmluvu za právne služby</h2>
Žarnay z tohto dôvodu podal žalobu, ktorú však Okresný súd Košice II v máji 2016 zamietol. Ako odôvodnenie sudkyňa uviedla, že škola splnila všetky podmienky, aby ako zamestnávateľ <em>”s navrhovateľom ako zamestnancom skončila pracovný pomer výpoveďou z organizačných dôvodov”</em>.

Žarnay ešte ako učiteľ začiatkom roka 2013 upozornil na zmluvu za právne služby, ktoré jeho škola platila a podľa neho celú vec nevysvetlila. S touto vecou sa následne obrátil na zriaďovateľa školy, teda Košický samosprávny kraj. V máji 2013 potom dostal výpoveď. Držiteľ ocenenia Biela vrana je od roku 2016 poslancom parlamentu.

Viac k témam: súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza prepustenia bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Žarnaya sa vracia na okresný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top