Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-comments" aria-hidden="true"></i> KATKA PEJPKOVÁ MÁ NA KONTE DVE BEŽECKÉ OCENENIA. ČO MÁ NOVÉ?

KATKA PEJPKOVÁ MÁ NA KONTE DVE BEŽECKÉ OCENENIA. ČO MÁ NOVÉ?

Zdieľaj tento článok

Druhý ročník vyhlasovania víťazov bežeckých ocenení Running Gala sa uskutočnil počas slávnostného otvorenia 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Dve ocenenia si odniesla aj rodáčka z Trebišova, Katarína Pejpková (rod. Berešová, pozn. red.)


Pejpková zvíťazila v maratóne aj polmaratóne

Tentokrát vyhrala Katka v dvoch kategóriach. Za najrýchlejšiu ju vyhlásili v kráľovskom maratóne a aj jeho polovičnej verzii.  “O tomto oceňovaní som nebola informovaná, preto ma to milo prekvapilo. V podstate som v uplynulej sezóne mala iba 4 štarty, okrem dvoch cestných behov na 10km (Kolín-Pěčky v ČR) a 5km vo Viedni už len práve ocenený polmaratón na MS v Cardiffe a maratón na LOH v Riu de Janeiro,” začala Katka rozprávanie pre náš web.


Pejpková 1
Katka v Náměšti nad Oslavou v ČR, kde už 2 roky býva.
Málo štartov, obmedzená príprava…

Katka mala v uplynulom roku značné zdravotné problémy. Práve tie spôsobili jej obmedzenú účasť v bežeckej sezóne. “Všetky tieto štarty sa niesli v znamení zranení a mimoriadne obmedzenej prípravy, čomu zodpovedali aj dosiahnuté výkony, s ktorými som čo sa týka dosiahnutých časov spokojná nebola. Ale aj to patrí k športu. Po odbehnutí mojej druhej vysnívanej olympiády ma čakali nakoniec 2 operácie v oblasti pravej achilovky,” pokračovala.

Katka Pejpková a jej momentálna situácia…

“Aktuálne sa venujem alternatívnemu spôsobu prípravy – predovšetkým cyklistický stacionár, posilňovacie a stabilizačné cvičenia a absolvujem aj rehabilitáciu, ktorá verím už v dohľadnej dobe pomôže k utlmeniu a postupnému vyliečeniu bolesti po operácii.”

Pejpková 2

“Neostáva mi nič iné len veriť, že už čoskoro si znova obujem bežeckú obuv a vybehnem na svoje ďalšie vysnívané kilometre. Ešte by som chcela dodať, že 10. júna sa teším na Nočný beh v Trebišove, kde síce ešte bežať zrejme nebudem, ale prídem povzbudiť a pozdraviť všetkých Trebišovčanov dodala,” na záver.

Touto cestou by som sa chcel Katke poďakovať za čas, ktorý venovala nášmu webu a za tento pekný rozhovor.

Zdieľaj tento článok

Top