Home > Šport > KATKA BEREŠOVÁ USPELA NA MS ŠVAJČIARSKA

KATKA BEREŠOVÁ USPELA NA MS ŠVAJČIARSKA

Katarína Berešová

V našich bleskovkách sme ťa o Katkinom úspechu vo Švajčiarsku už informovali. No teraz ti prinášame sprostredkované Katkine dojmy z pretekov. Iba necelé 3 týždne po Katkinom maratóne v Pekingu, štartovala naša rodáčka na náročnom polmaratóne vo švajčiarskom klube LC Uster Runners, za ktorý hosťuje. Vybojovala krásne 3.miesto a zároveň 1.miesto v družstvách žien na Majstrovstvách Švajčiarska v polmaratóne.

Trať bola veľmi členitá

Po náročných pretekoch nám sprostredkovala svoje dojmy. „Boli to majstrovstvá Švajčiarska v polmaratóne a konali sa v meste Uster, za ktoré ja hosťujem – konkrétne ide o atletický klub LC Uster. Išlo o náročný polmaratón, pre mňa osobne z dvoch hľadísk. Bola som totiž len tri týždne po mojom štarte na Majstrovstvách Sveta v Pekingu a druhý fakt bol, že trať, ktorá na nás vo Švajčiarsku čakala bola členitá (kopcovitá, terénna, povrchy boli aj asfalt, štrk, piesok a podobne).“

Želala si tretie miesto

„S výsledkom som naozaj maximálne spokojná,“ pokračovala. Katka sa nám po pretekoch zdôverila aj zo svojim tajným prianím, v ktorom si želala 3. miesto a to sa podarilo. Navyše Katka pomohla domácemu klubu LC Uster k získaniu titulu majstra Švajčiarska v družstve žien a skvelou cestou sa odvďačila za pomoc na sústredení v stredisku St. Moritz, ktoré jej tento klub zabezpečil.

Čakajú ju Košice

Najbližšie sa Trebišovčanka Berešová postaví na štart 4. októbra 2015 v Košiciach, kde v rámci Medzinárodného maratónu mieru pobeží polmaratón. 10. októbra sa predstaví u našich susedov v Českej republike na svojich obľúbených pretekoch Vokolo Príglu a hneď 11. októbra nasleduje účasť na podujatí Slovácky běh v Uherskom Hradišti. „Ďalšie štarty nasledujú až v novembri a aktuálne to konzultujem s manažérom a domácim klubom,“ dodala na záver.