Ste tu
Home > Rozhovory > <i class="fa fa-comments"></i> Katka Berešová: Po dobehnutí som mala v očiach slzy

Katka Berešová: Po dobehnutí som mala v očiach slzy

Katka Berešová si v nedeľu, po takmer troch rokoch opäť vyskúšala atmosféru maratónu. Postavila sa na štart maratónu vo Viedni, kde chcela bežať v čase, ktorý by jej zabezpečil miestenku na Majstrovstvá sveta do Pekingu (2015) a zároveň aj na Olympijské hry do brazílskeho Rio de Janeiro 2016. 

Svoj návrat k tejto atletickej disciplíne okorenila skvelým časom, ktorý mal v cieli hodnotu 2:36:20 min. a miestenku na augustové Majstrovstvá sveta v Číne jej zabezpečil! Katka sa nám zdôverila so svojimi dojmami po maratóne a nezabudla ani na viaceré kuriózne situácie, ktoré ju postretli počas trate.

“Výsledný čas svedčí o mojej zodpovednej príprave a spolu s trénerom sme šťastní, že sa to aj napriek okolnostiam, ktoré ma počas maratónskej trate postretli skončilo úspešne. Maratón je predsa trať, kde sa môže udiať čokoľvek a inak to nebolo ani v mojom prípade.”

 Katka na trati Viedenského maratónu

“Zaujímavosťou bolo zlyhanie mojich bežeckých hodiniek, ktoré sú mi pri tréningoch a teda aj počas pretekov najväčším pomocníkom. Vo Viedni tomu však tak nebolo. Zlomový bol už na 10 kilometri, kedy mi športtester začal hlásiť nereálnu tepovú frekvenciu srdca (na základe ktorej ja trénujem a aj pretekám), zároveň mi ohlásil stratu GPS signálu a nehlásil žiadne ďalšie kilometre. Našťastie, počas celej trate šli so mnou na bicykli tréner s priateľom, takže mi kričali tempo.”


 9

“Na tom istom úseku trate som si nestihla zobrať svoju fľašu s označením F9 na občerstovacej stanici pre elitných bežcov. Aj napriek týmto “zaujímavostiam” som si aj naďalej zachovala chladnú hlavu a bežala som najlepšie ako som vedela v danej situácii. Aj nasledujúci 15.ty kilometer som si nenašla svoju fľašu na občerstvovacej stanici, no išlo sa ďalej.”

10

“Okolnosti človek neovplyvní a ja som svoju maratónsku trať úspešne dobojovala až do konca. Najskôr som po dobehnutí mala v očiach slzy. Boli to akési zvláštne slzy pocitu šťastia, únavy, vyčerpania, možno trošku neistoty, či to bolo dosť dobré. S odstupom krátkeho času som však veľmi šťastná, že som to zvládla na dosť dovolím si povedať špičkovej úrovni a verím, že zabehnutý výsledok ma posunie až k tomu najvyššiemu cieľu – druhej účasti na Olympijských hrách v Riu de Janeiro.”

V mene celej našej redakcie by som Katke chcel poďakovať za dojmy, ktoré nám sprostredkovala, vyjadriť obdiv, že i napriek nepríjemnostiam dokázala dokončiť maratón v skvelom čase a popriať jej ešte veľa podobných úspechov!

FOTO: Katarína Berešová


Top