Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> KATKA BEREŠOVÁ: “MÁM ZA SEBOU NAJŤAŽŠÍ MARATÓN VO SVOJOM ŽIVOTE

KATKA BEREŠOVÁ: “MÁM ZA SEBOU NAJŤAŽŠÍ MARATÓN VO SVOJOM ŽIVOTE

Zdieľaj tento článok

Trebišovčanka Katka Berešová sa včera postavila na štart svojho historicky druhého olympijského maratónu. Jej prianím bolo úspešne ho zvládnuť, čo sa jej podľa slov pre portál venovaný slovenskej atletike aj podarilo.


Katkin najťažší maratón v živote


Portál atletikasvk.sk uvádza, že dvadsaťosemročnú Trebišovčanku v cieli olympijského maratónu v brazílskom Riu de Janeiro premohol nával enormnej únavy a neskutočného šťastia, že si aj trochu poplakala.

“Mám za sebou najťažší maratón vo svojom živote,” zneli jej prvé slová v úmornej brazílskej horúčave pre agentúru SITA. Podľa jej slov bola teplota vo východnej časti Ria na hranici tridsiatich stupňov Celzia. “Bola to riadna zaberačka. Som veľmi rada, že som dobehla olympijský maratón. Bolo to veľmi náročné vzhľadom na poriadne teplo, ale podmienky mali všetky bežkyne rovnaké. Na to sa vyhovárať nedá,” poznamenala skromne Berešová pre SITA a pokračovala: “Dôležité bolo, že som až do konca bežala podľa svojho srdiečka a tepovej frekvencie. Riadila som sa iba tým, na tempo som sa snažila nepozerať. Vedela som totiž, že som mala veľmi obmedzenú prípravu a tempo nebudem mať úžasné.”

Beresova 5

Problémová príprava

Pred Olympiádou v Riu mala Berešová veľké problémy s členkom, nemohla poriadne behať a v tréningu iba improvizovala. Z tohto pohľadu podala v Riu heroický výkon, aj keď skončila na 107. mieste výsledným časom 2:50:54 h, píše portál atletikasvk.sk

“Dnes to bolo predovšetkým o tom, aby som dobehla do cieľa, z tohto pohľadu som šťastná. Som však aj strašne smutná, že to bol môj najhorší maratónsky čas. Je super, že som dokončila druhý olympijský maratón a zlé spomienky na Rio nebudem mať. Budem si to pamätať do konca života,” povedala Berešová, pre portál atletikasvk.sk

Beresova 4

Skoro sa nestihla občerstviť

Vo svojom rozprávaní o dojmom z práve dobehnutého maratónu pridala aj jednu kurióznu situáciu. Priznala sa, že počas behu sledovala iba svoj tep a to, kde sa nachádzajú občerstvovacie stanice. Podľa jej slov však tú na 35. kilometri skoro prešvihla.

“Na 35. kilometri som to však skoro prešvihla. Videla som svojho trénera, ktorý stál až za občerstvovačkami a nevšimla som si Tóna Kučmína priamo na nej. V poslednej sekunde na mňa tréner zakričal, aby som si vzala vodu,” prezradila jednu zaujímavú situáciu zo svojej súťaže, ktorá ju stále veľa síl.

Ako ďalej?

“Čaká ma akútna liečba mojej nohy, takže najbližšie tri mesiace si určite nezabehám,” prezradila. Po svojej súťaži bude mať v Brazílii trochu viac času na to, aby spoznala krásy Ria de Janeiro. “Skúsim si to tu užiť, len ešte neviem, či budem chodiť s pomocou barlí alebo po svojich nohách,” dodala s úsmevom Berešová pre agentúru SITA.

Kalendár_august_2016


Zdroj: SITA, atletikasvk.sk
Foto: archív K.B.

Zdieľaj tento článok

Top