Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-comments" aria-hidden="true"></i> KATKA BEREŠOVÁ EXKLUZÍVNE Z OLYMPIÁDY V RIO DE JANEIRO

KATKA BEREŠOVÁ EXKLUZÍVNE Z OLYMPIÁDY V RIO DE JANEIRO

Zdieľaj tento článok

Letné olympiáda v brazílskom meste Rio de Janeiro odštartovala v piatok, 5. augusta 2016. Na otváracom ceremoniáli nechýbala ani slovenská výprava športovcov. Na štarte tohto najväčšieho a najsledovanejšieho športového podujatia na svete mal v osobe Katky Berešovej zastúpenie aj náš maličký Trebišov.


Opýtali sme sa Katky na dojmy, aké zatiaľ z Ria má a aký program ju čaká v najbližších dňoch


“Keďže som sa zúčastnila aj slávnostného otváracieho ceremoniálu, už teraz som plná zážitkov a pozitívnych dojmov z tohto najväčšieho športového podujatia. Samotné otvorenie bolo nádherné a pre mňa to bola neopakovateľná a neopísateľná atmosféra. Navštívila som aj Olympijskú dedinu, kde sú ubytovaní všetci športovci, spoločnú jedáleň či obrovskú posilňovňu, kde môžete stretnúť pri troche šťastia pri tréningu aj mnohé športové osobnosti.”
Katka Berešová na OH v Riu de Janeiro
Katka Berešová na OH v Riu de Janeiro

 

Katka sa na olympiáde predstaví v kráľovskej atletickej disciplíne –  v maratóne dlhom viac ako 42 kilometrov. Počas svojho pobytu v Brazílii naň pilne trénuje.
“Aktuálne už sa nachádzame až do 10.augusta na tréningovm kempe v meste Juiz de Fora, kde absolvujeme poslednú prípravu a tréningy. Máme tu možnosť trénovať na univerzitnom atletickom štadióne a taktiež na odľahlej ceste mimo hlavného centra na asfalte, čo je pre vytrvalcov povrch viac kopírujúci ich preteky.”
Pred samotným štartom olympiády sa veľa písalo o bezpečnosti zúčastnených pretekárov. Pociťuje Katka pri prechádzaní brazílskymi ulicami strach? Alebo je všetko v poriadku…
“Taktiež v priestoroch univerzity máme posilňovňu. Na tieto tréningy sa presúvame mikrobusmi. Samozrejme je tu vysoká bezpečnosť, pri akomkoľvek prevoze nás sprevádzajú policajné motorky idúce pred aj za mikrobusom, ktoré odstavujú premávku. Organizácia a bezpečnosť je teda naozaj na vysokej úrovni.”
Slovenská výprava športovcov aj s Katkou Berešovou na otváracom ceremoniáli OH
Slovenská výprava športovcov aj s Katkou Berešovou na otváracom ceremoniáli OH
Na štart sa postaví 14. augusta o 9:30 dopoludnia
“Následne ako som písala vyššie budem od 10.augusta až do štartu 14.augusta o 9.30 dopoludnia už priamo v OH dedine. Po štarte tam budem bývať až do 23.augusta, kedy odlietame domov.”
Ďakujeme Katke za poskytnutý rozhovor a prajeme jej veľa šťastia. Všetci budeme povinne držať palce a veriť v čo najlepší výsledok! Drž sa, Katka!
Kalendár_august_2016
Zdieľaj tento článok

Top