Ste tu
Home > Spravodajstvo > Katar sa pochválil tretím štadiónom na MS vo futbale 2022, už teraz spúšťajú prevenciu proti koronavírusu (foto)

Katar sa pochválil tretím štadiónom na MS vo futbale 2022, už teraz spúšťajú prevenciu proti koronavírusu (foto)

16.6.2020 (Webnoviny.sk) – Katarčania sa pochválili dokončením tretieho stánku pre potreby majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2022. V Dauhe otvorili Education City Stadium s kapacitou 40 000 divákov.


“Svet prekonáva pandémiu koronavírusu a my ukazujeme svetlo na konci tunela pre budúcnosť,” uviedol generálny tajomník organizačného výboru MS 2022 Hassan Al-Thawadi.


Nástrahy koronavírusu

Katarčania usporiadajú najväčší futbalový sviatok ako prvá krajina na Strednom východe až v závere roka 2022, ale už teraz sa zapodievajú myšlienkami, ako zvládnuť prípadné nástrahy v súvislosti s koronavírusom.

Je totiž pravdepodobné, že pokiaľ dovtedy hromadne nezaočkujú ľudí novou vakcínou, šampionát sa možno bude musieť konať za prísnejších bezpečnostných a najmä hygienických noriem v porovnaní s minulosťou.

Pandémia otvorila dvere spolupráci

Al-Thawadi sa v tejto súvislosti chce obrátiť so žiadosťou o pomoc pri odovzdávaní skúseností na Nemcov či Angličanov, ktorí v týchto dňoch otvárajú svoje najvyššie futbalové súťaže. A museli vytvoriť aj prísne zdravotnícke protokoly pre účastníkov týchto zápasov.

“Už teraz myslíme na prevenciu. Koronavírus vo svete je šanca pre nás všetkých, aby sme viac spolupracovali a učili sa jeden od druhého. Sme možno v lepšej situácii, keďže máme k dobru viac než dva roky. Najmä preto však musíme využiť skúsenosti tých, ktorí s pandémiou vo futbale bojujú už teraz,” podotkol katarský organizátor.

Katar získal právo zorganizovať MS 2022 už pred takmer desiatimi rokmi na zasadnutí výkonného výboru FIFA vo švajčiarskom Zürichu ako vôbec prvá arabská a zároveň moslimská krajina na svete. Šampionát sa má uskutočniť v neskorom termíne 21. novembra – 18. decembra 2022, aby sa predišlo vysokým horúčavám a celkovo ťažko znesiteľným klimatickým podmienkam.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – Katar sa pochválil tretím štadiónom na MS vo futbale 2022, už teraz spúšťajú prevenciu proti koronavírusu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top