Ste tu
Home > Ostatné športy > Kariéra Woodsa je ďaleko od konca, podľa McIlroya môže hrať ešte ďalších desať rokov

Kariéra Woodsa je ďaleko od konca, podľa McIlroya môže hrať ešte ďalších desať rokov

LONDÝN 4. mája (WebNoviny.sk) – Severoírsky golfista Rory McIlroy verí, že kariéra jeho rivala Američana Tigera Woodsa je ešte ďaleko od konca. Podľa bývalej svetovej jednotky McIlroya môže americká legenda pôsobiť na profesionálnom okruhu ešte ďalších desať rokov.

Nečakaný víťaz

Štyridsaťtriročný Woods sa v apríli stal nečakaným víťazom prestížneho turnaja Masters, ktorý patrí medzi štyri najvýznamnejšie podujatia roka tzv. Majors.

Na svojom konte má už 15 trofejí z podujatí tejto kategórie a iba 3 tituly ho delia od vyrovnania historického rekordu jeho krajana Jacka Nicklausa (18).

Vrátil sa do formy

Tiger musí ostať zdravotne v poriadku. Jeho nedávny úspech mnoho ľudí porovnávalo s Jackovým triumfom v roku 1986 (Nicklaus sa vtedy stal vo veku 46 rokov najstarším víťazom turnaja Masters, pozn.). Všetci vtedy vedeli, že pre Jacka je to jeho posledný veľký turnaj v kariére,“ uviedol McIlroy, cituje ho web bbc.com. Nad pokračovaním Woodsovej kariéry už po nedávnom úspechu nevisí toľko otáznikov.

Pred dvomi rokmi mal však McIlroy iný názor. „Bolo to v marci 2017, keď práve absolvoval ďalšiu operáciu. Vtedy premýšľal iba nad kvalitou života, chcel vidieť vyrastať svoje deti a hrať sa s nimi na ihrisku,“ zaspomínal si 29-ročný McIlrol a dodal: „Pomyslieť na to, čo sa za tie dva roky stalo, je neuveriteľné. Vrátiť sa do starej formy vyžaduje neskutočné úsilie. Myslím si, že ľudia nedokážu dostatočne oceniť, čo za takou cestou stojí.“

Zdroj: Webnoviny.sk – Kariéra Woodsa je ďaleko od konca, podľa McIlroya môže hrať ešte ďalších desať rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top