Ste tu
Home > Šport > Kapitán Hrbatý zverejnil nomináciu Slovenska na súboj proti Kanade

Kapitán Hrbatý zverejnil nomináciu Slovenska na súboj proti Kanade

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Kapitán Dominik Hrbatý zverejnil oficiálnu predbežnú nomináciu na súboj Slovensko – Kanada o účasť vo finálovom turnaji Davisovho pohára 2019 tenisových reprezentačných družstiev mužov.


Bude sa hrať na antuke

V kádri figuruje kvarteto Martin Kližan, Filip Horanský, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay. Bratislavské stretnutie sa hrá 1. – 2. februára na antuke pod zatiahnutou strechou NTC V nominácii sú možné dve zmeny pred žrebom programu vo štvrtok 31. januára.


V minulosti Slovensko odohralo s Kanadou jediné daviscupové stretnutie. V roku 1997 triumfovali Slováci v Montreale a zabezpečili pre svoju krajinu prvýkrát postup do svetovej skupiny. O víťazstvo 4:1 sa vtedy dvoma bodmi zaslúžil súčasný kapitán SR Dominik Hrbatý, rovnako dva body pridal aj Karol Kučera.

V kvalifikačnom kole 24 mužstiev

V rámci reformy súťaže sa vo februárovom kvalifikačnom kole predstaví v súbojoch o postup na koncoročný turnaj 24 mužstiev.

Dvanásť víťazných tímov sa pridá k štyrom semifinalistom tohtoročnej edície (Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko a USA) a držiteľom dvoch voľných kariet (Argentína a Veľká Británia). Týchto osemnásť národných výberov sa zúčastní na koncoročnom finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční 18. až 24. novembra 2019 v Madride.

Slováci vlani v októbri úspešne zvládli bratislavské stretnutie s Bielorusmi (3:1) a zabezpečili si účasť vo februárovom kvalifikačnom kole zreformovaného Davisovho pohára. Finalista Davis Cupu 2005 Slovensko je v “II. lige” od sezóny 2007.

Päťkrát neúspešne hralo o postup (2007 Kórejská republika, 2008 Srbsko, 2014 USA, 2015 Poľsko, 2016 Austrália) a v šiestich prípadoch odvrátilo zostup do II. skupiny euroafrickej zóny (2009 Macedónsko, 2010 Bielorusko, 2011 Ukrajina, 2012 Portugalsko, 2013 Švédsko, 2017 Poľsko).

Viac k témam: Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitán Hrbatý zverejnil nomináciu Slovenska na súboj proti Kanade © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top