Ste tu
Home > Spravodajstvo > Aktualizované: Kandidátka na primátorku šoférovala pod vplyvom alkoholu

Aktualizované: Kandidátka na primátorku šoférovala pod vplyvom alkoholu

Včera popoludní k nám do redakcie dorazili informácie o tom, že kandidátku na primátorku mesta Trebišov Mgr. Beátu Kereštanovú policajná hliadka, ktorá ju zastavila pri cestnej kontrole, podrobila dychovej skúške na zistenie množstva alkoholu v dychu a táto bola údajne pozitívna. Keďže k nám takýchto kačíc chodí niekoľko týždenne, nevenovali sme tomu veľkú pozornosť.

Dnes sa však na facebookovej stránke Lepšie v Trebišove – Beáta Kereštanová, ktorá je oficiálnym kanálom pre komunikáciu pani Kereštanovej s voličmi a sympatizantmi objavilo vyjadrenie samotnej kandidátky na primátorku, citujeme:

„Včera poobede som urobila najväčšiu chybu svojho života. Ani neviem ako začať. Proste zlyhala som ako človek, ako politik a jazdila som pod vplyvom alkoholu. Polícia ma po niekoľkých metroch zastavila a nafúkala som množstvo, ktoré sa definuje ako priestupok. Moji ľudia v kampani ma upozorňovali, že si mám dávať pozor, že protistrany urobia všetko aby ma odstránili z cesty. Predvolebné stresy, nervozita, tlak a vlastná hlúposť ma dobehli. Až dnes som zistila, o čom vlastne politika je. Ide o veľa a ja som išla do toho naivne, lebo som si neuvedomila o čom to je. Veľmi sa za to hanbím, nie len za seba, ale je mi ľúto Vás čo ste mi verili, mojej rodiny a priateľov. Zlyhala som na celej čiare a som si toho vedomá. Ešte by som sa chcela s vami stretnúť, keď to predýcham a ospravedlniť sa osobne, ak sa podarí. Vaša BEÁTA“

Z vyjadrenia vyplýva, že včerajšie fámy sa potvrdili. O stanovisko sme požiadali aj krajskú hovorkyňu policajného zboru.

Policajná hovorkyňa Mgr. Lenka Ivanová pre portál tvojtrebisov.sk povedala, že včera (12.10.) krátko po 15. hodine bola príslušníkmi Policajného zboru zastavená a kontrolovaná 47-ročná Trebišovčanka, jazdiaca po meste Trebišov s osobným motorovým vozidlom zn. Volvo. Vodička bola hliadkou Policajného zboru podrobená dychovej skúške s výsledkom 0,44 mg/l alkoholu v dychu (0,92 promile). Svojim konaním sa tak dopustila priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, bol jej zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda.

Top