Ste tu
Home > Správy > Kanada uvalila sankcie na 17 saudskoarabských občanov a zakázala im vstup do krajiny

Kanada uvalila sankcie na 17 saudskoarabských občanov a zakázala im vstup do krajiny

TORONTO 29. novembra (WebNoviny.sk) – Kanada uvalila sankcie na 17 saudskoarabských občanov, ktorí sú spájaní s vraždou novinára Džamála Chášakdžího. Kanadská ministerka zahraničných vecí Chrystia Freeland sa vo štvrtok v argentínskom Buenos Aires, kde sa zúčastní na summite G20, vyjadrila, že zmrazia kanadské aktíva týchto osôb a zakážu im vstup do krajiny.


Spojené štáty, Nemecko a Francúzsko podstúpili podobné kroky. Saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána, ktorý sa tiež zúčastní na summite, v súvislosti so sankciami nespomenula.


Freeland sa vyjadrila, že prípad novinárovej vraždy ešte nie je uzavretý a zodpovedné osoby za ňu musia byť potrestané a čeliť spravodlivosti. Šéfka kanadskej diplomacie tiež uviedla, že jej krajina prehodnocuje predaj zbraní Saudskej Arábii. Zmluvu na obrnené vozidlá v hodnote miliárd dolárov však Kanada nezrušila, píše agentúra AP.

Chášakdžího, ktorý písal pre americký denník The Washington Post články kritizujúce saudskoarabský fundamentalistický režim a osobu korunného princa Muhammada bin Salmána, zavraždili 2. októbra na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule saudskoarabskí agenti.

Viac k témam: Džamál Chášakdží, saudskoarabský občania, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Kanada uvalila sankcie na 17 saudskoarabských občanov a zakázala im vstup do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.


Top