Ste tu
Home > Šport > Futbal > Juventus chce vyhovieť ázijskému trhu, požaduje skoršie začiatky zápasov v Serie A

Juventus chce vyhovieť ázijskému trhu, požaduje skoršie začiatky zápasov v Serie A

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Taliansky futbalový šampión Juventus Turín žiada vedenie tamojšej najvyššej súťaže o úpravu zápasového harmonogramu.

Predstavitelia „starej dámy“ by chceli absolvovať viacero stretnutí Serie A v skorších hracích časoch, aby sa priblížili priaznivcom na ázijskom trhu.

Rovnováha medzi domácim a zahraničným publikom

Duely úvodných dvoch ligových kôl ročníka 2019/2020 sa uskutočnia o 18.00 h alebo 20.45 h SELČ, čo znamená, že napr. diváci v Pekingu by museli čakať na úvodný výkop minimálne do polnoci alebo aj neskôr.

Musíme nájsť rovnováhu medzi domácim a zahraničným publikom. Nebavíme sa len o vysielacích časoch, ale aj o právach na vysielanie. Rozdiely medzi talianskou Serie A a anglickou Premier League sú v týchto oblastiach obrovské. Je to však stará pesnička a jeden z najčastejších dôvodov, prečo bojujeme s vedením súťaže,“ povedal pre BBC Sport hlavný daňový úradník Juventusu Giorgio Ricci.

Marketingový potenciál trhu v Ázii

Turínčania sú v rebríčku dvadsiatich najbohatších futbalových klubov sveta na základe januárového vydania Finančnej ligy spoločnosti Deloitte na jedenástej priečke. V porovnaní s ďalšími európskymi top tímami však nedosahujú také zárobky, ako by si predstavovali. Podobný názor majú aj ďalšie špičkové talianske družstvá, ktoré súhlasia s tvrdením, že večerné duely nie sú správnym predajným artiklom.

Prezident Serie A si však uvedomuje marketingový potenciál talianskeho futbalu na ázijskom trhu. Gaetano Micciche v marci uviedol, že v priebehu nasledujúcich troch rokov bude vedenie súťaže diskutovať o možnosti, aby sa duel talianskej ligy odohral v Číne. Otázne zostáva, v akom dlhom časovom horizonte by sa mohol uskutočniť.

Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Juventus chce vyhovieť ázijskému trhu, požaduje skoršie začiatky zápasov v Serie A © SITA Všetky práva vyhradené.

Top