Ste tu
Home > Spravodajstvo > JÚNOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

JÚNOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Júnový špeciál

Zdá sa, že jar sa končí a nastupuje letný mesiac jún. Aj ten si pre Trebišovčanov a ľudí z okolia pripravil množstvo zaujímavých spoločenských a kultúrnych podujatí, o ktorých informujeme v našom kalendári udalostí. Poďme sa pozrieť na najzaujímavejšie z nich. Toto je júnový špeciál.


4. júna 2016 od 18:30 – Trebišovský nočný beh

Čím iným by sme tak asi mohli začať. Chystá sa niečo, čo tu ešte nebolo. Historicky prvý ročník Trebišovského nočného behu o ktorom sme informovali ešte dávnejšie. Registráciu už zrejme nestihneš, no prísť pozrieť sa, to môžeš určite. Na tento ročník sa prihlásilo vyše 300 účastníkov a to sľubuje skutočne skvelú atmosféru. Navyše, pre všetkých zúčastnených bežcov a divákov bude počas sobotného popoludnia bezplatne otvorené múzeum a mauzóleum. Tam jednoducho nesmieš chýbať. My tam budeme tiež. Náš šéfredaktor Daniel Fekete pobeží 5 kilometrovú trať.


3. júna 2016 o 18:00 – Paričovčan a jeho hostia

Na svoje si prídu aj milovníci kultúry a folklóru. V MsKS v Trebišove sa uskutoční kultúrny program s názvom Paričovčan a jeho hostia. Okrem FS Paričovčan, ktorý celé podujatie hostí, vystúpia FS Parchovianka z Parchovian, Zemplínski heligónkari z Michaloviec a FS Krasnobrodčanka z Krásneho Brodu. Príď si vypočuť ľúbivé tóny ľudových piesní a zober tam aj svoju rodinku.

5. júna 2016 o 17:00 – Posledný domáci zápas trebišovského Slavoja

Trebišovský futbal zažíva poriadnu obrodu. Po spackanej jesennej časti, kedy dostal 49 gólov a krčil sa v tabuľke na predposlednom mieste sa do Trebišova dostala futbalová revolúcia. Nové vedenie dokázalo oživiť káder a ten sa naštartoval k vskutku nevídaným výkonom. Na jar ešte neprehral a dostal len 3 góly, z toho 2 v poslednom zápase s prešovským béčkom. V nedeľu o 17:00 je na programe posledný domáci zápas našich futbalistov v tejto sezóne. Chlapci si zaslúžia, aby sa im za výborné výkony prišlo poďakovať čo najviac ľudí. My tam budeme a dúfame, že ťa tam uvidíme. Navyše, ak si zakúpiš vstupenku, môžeš vyhrať. Viac info TU.

5. a 6. júna 2016 – Slovenský pohár v motocrosse

Víkend bude na udalosti skutočne bohatý. Okrem Trebišovského nočného behu a futbalového zápasu je na programe aj Slovenský pohár v motocrosse, ktorý sa uskutoční na crossovej trati v Hrani – Sirníku. My tipujeme viac ako 1000 ľudí. A to by bola hanba, keby si tam nebol/a. Samozrejme, len vtipkujeme. Ale aspoň sme ti dali tip na pekne strávenú nedeľu. Ak už teda nepôjdeš na ten futbal.

10. júna 2016 – Kollárovci – Môj život je muzika

Do Trebišova prídu obľúbení Kollárovci. So svojim pásmom s názvom Môj život je muzika vystúpia pre vďačné trebišovské publikum už 10. júna o 18:00 hod. Na ktorú z ich známych piesní sa tešíš najviac? My tajne dúfame, že zahrajú Marišu. Na tomto podujatí rovnako očakávame plné hľadisko. Aspoň také, aké bolo na vystúpení detí z MŠ pri Polícii.

19. júna 2016 – V Keresture na pastirni hraju

Je tu leto. Čas typický pre viaceré kultúrne podujatia plné tradičného zemplínskeho folklóru. Jedným z nich je aj podujatie V Keresture na pastirni hraju, ktoré je na programe 19. júna a organizuje ho Múzeum a kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove. Ta pridzeš do Kerestura?

24. júna 2016 – Open Summer Party na trebišovskom kúpalisku

Dočkala sa aj trebišovská mlaď. Už 24. júna môže na Open Summer Party v Trebišove oficiálne otvoriť kúpaliskovú sezónu a poriadne sa pri vítaní leta rozbiť. V prítomnosti DJa Rasťa Šrobára a špeciálneho hosťa v podobe Mafia Corner to pôjde jedna radosť.

25. júna 2016 – Otvorenie poľovníckej expozície v trebišovskom múzeu

Aj keď sa v múzeu nachádzajú väčšinou len staré veci, v tom našom trebišovskom to žije. Od dokončenia rekonštrukcie a handmade trhov ubehlo len pár dní a aj počas tohto mesiaca, konkrétne 25. júna je na programe Otvorenie poľovníckej expozície. V priestoroch zrekoštruovanej historickej jazdiarne na ploche viac ako 1000 metrov štvorcových môžu návštevníci obdivovať zvieratá z celého sveta. Vhodné pre rodinky s deťmi 🙂

25. júna 2016 – Folklórne novosadské slávnosti

Posledným podujatím, ktoré odporúčame navštíviť sú folklórne novosadské slávnosti. Opätovná dávka folklóru pre malých i veľkých bude skvelou bodkou za mesiacom jún, ktorý dúfame, že bude z pohľadu vašej spokojnosti s našou prácou čo najlepší.


Sorry, there are no polls available at the moment.


Hlavičkový odkaz - jún


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top