Home > Šport > JUNIORSKÁ ŠTAFETA NA ŠTÁTNOM GYMNÁZIU V TREBIŠOVE

JUNIORSKÁ ŠTAFETA NA ŠTÁTNOM GYMNÁZIU V TREBIŠOVE

Medzinárodný maratón mieru počas svojej dlhoročnej tradície privítal množstvo atletických legiend. Na ich počesť sa opäť bežala Juniorská štafeta, do ktorej sa zapojilo aj Štátne gymnázium v Trebišove.

beh

Dňa 26.júna 2017 sa uskutočnil už v poradí 12. kvalifikačný ročník projektu Po stopách maratónskych legiend, ktorý už neodmysliteľne patrí k programu Medzinárodného maratónu mieru. Postupne bol venovaný velikánom svetového maratónu, ktorí v minulosti štartovali v Košiciach. Boli to olympijskí víťazi Juan Carlos Zabala, Abebe Bikila, či nezabudnuteľní Ron Hill, Leonard Edelen, John Farington alebo svetová rekordérka Christa Vahlensieck. Okrem spomienky a pohľadu do histórie to sú i študenti stredných škôl, ktorí sa snažia kvalifikovať do finálovej štafety nesúcej každoročne meno jednej z takýchto legiend.

Tohtoročná edícia bola venovaná vytrvalcovi, ktorý síce v priebehu svojej kariéry bežal len dva maratóny, ale už pri svojej premiére sa stal olympijským víťazom. Je ním výnimočná bežecká osobnosť 40. a 50.rokov minulého storočia Emil Zátopek.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt emil zátopek

V pondelok dopoludnia sa postupne 42 trebišovských študentov postavilo na štart Juniorskej štafety, aby bojovali o postup na 94.ročník  najstaršieho maratónu v Európe, ktorý sa už pravidelne koná v prvú októbrovú nedeľu. Do štafetového behu sa zapojili aj stredné školy z Michaloviec, Strážskeho či Rožňavy. Z každej školy postúpi na Medzinárodný maratón mieru v Košiciach 6 najlepších bežcov a spoločne vytvoria juniorskú štafetu.

Zamračené, občas aj daždivé počasie nerozhodilo žiadneho bežca a každý podal výkon na hranici svojich možností. Na medailových pozíciach (zaručujúce kvalifikáciu na MMM)  sa umiestnili títo študenti :

3. Tomáš Popaďák 3:14 min

Poďakovanie patrí telocvikárom trebišovského gymnázia prof. Berešovi, prof. Begalovi, prof. Hrubej za zorganizovanie tejto akcie, taktiež zapisovateľom a každému bežcovi za účasť na tomto podujatí, veď víťazstvo nad sebou samým je tým najväčším víťazstvom.