Ste tu
Home > Spravodajstvo > JÚLOVÝ ŠPECIÁL: TOP UDALOSTI, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

JÚLOVÝ ŠPECIÁL: TOP UDALOSTI, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Júlový špeciál

Leto je v plnom prúde, teploty tešia najmä tých, ktorí radi trávia čas na kúpalisku. Mnoho z nás ani nie je doma ale na dovolenkách v zahraničí. Aj to je dôvodom nižšej návštevnosti na našej stránke práve počas letných mesiacov. Aj napriek tomu sme si pre teba tak ako zvyčajne pripravili výber toho najlepšieho, čo ťa môže v mesiaci júl v našom okrese stretnúť. Tak poďme na to!

Aj keď je už druhý júlový deň, náš trebišovský kalendár udalostí stále chýba. Áno, vieme. Pre zmeny, ktoré v ňom robíme sa jeho uverejnenia naši čitatelia dočkajú až v pondelok, 4. júla. Dúfame, že dovtedy každý vydrží.

Počas celého mesiaca júl – Kultúrne leto v Trebišove a v Sečovciach

Takým základným stavebným kameňom kultúrneho diania v mesiaci júl pre mestá Trebišov a Sečovce bude kultúrne leto. Aj pre Trebišov, aj pre Sečovce platí, že toto kultúrne leto sa bude odohrávať každú nedeľu v mesiaci so začiatkom o 17:00. Tak napríklad už zajtra je v Trebišove na programe vystúpenie kapely Bank Band, zatiaľ čo v Sečovciach v kultúrnom dome vystúpi DFS Pavička. Viac podrobností a programu prinesieme s príchodom Trebišovského kalendára udalostí.

9. až 10. júla – Veľatský futbalový víkend

Druhý ročník športového podujatia s názvom Veľatský futbalový víkend je oslavou futbalu. Vzdáva poctu starším futbalistom a mladším generáciám ukazuje, že šport je fajn aj mimo televíznej obrazovky. Ak si o ňom chceš prečítať viac, klikni na tento náš článok. Už druhý ročník tohto veľatského futbalového podujatia sľubuje skutočne výbornú zábavu a odreagovanie.

9. júla od 9:00 hod. – Hádzanárska sedmička

Druhý júlový víkend sa ponesie v športovom duchu. Veľatom konkuruje Trebišov so svojim druhým ročníkom podujatia Hádzanárska sedmička, ktorého zmysel tkvie v realizácii sedmičkových hodov. Finančný výťažok bude venovaný trebišovskej hádzanárskej mládeži. My sme na tomto podujatí boli robiť fotoreportáž aj minulý rok, kedy sa na ňom stretlo mnoho súčasných či bývalých hádzanárov pochádzajúcich z Trebišova. Pozrieť si to môžeš tu.

17. júla 2016 – Folklórne slávnosti v Brezine a vareňe zameški

Okrem športu sa k slovu dostane aj kultúrna zložka. Už 17. júla 2016 sa v Brezine uskutočnia folklórne slávnosti spojené s varením zameški. Ak máš rád/a folklór, máš čas a navyše ti chutí zameška, na tejto akcii organizovanej trebišovským múzeom a obcou Brezina jednoducho nesmieš chýbať. Vystúpi domáca Brezina, Vidumaňec z Kuzmíc, Furmaňe z Trebišova, Slivníčan zo Slivníka, Roňava z Michalian a folklórny súbor Čarnica. Nebude chýbať jarmok tradičných ľudových remesiel a večerná zábava.

24. júla o 17:00 – Vystúpenie FS Furmaňe a ich hostí v rámci Kultúrneho leta

V rámci kultúrneho leta je tu jedna nedeľa, ktorá je venovaná vystúpeniu obľúbených Furmanov a ich hostí. Opäť tradičná dávka kultúrneho vyžitia a hrejivé tóny v podaní známeho mužského folklórneho zoskupenia sľubuje hojnú účasť všetkých skutočných milovníkov ľudových piesní.

30. júla – Prvé kolo TIPOS III. Ligy Východ – FK Slavoj Trebišov vs. Veľký Horeš

Momentálne sa Slavoj po vydarenej jarnej časti nachádza v období prípravy na novú sezónu. Počas nej odohrá viacero prípravných zápasov na ihriskách súperov. Viac o týchto zápasoch a zmenách, ktoré od novej sezóny nastanú, si môžeš prečítať na oficiálnej webovej stránke klubu. Nová sezóna našich chlapcov, v ktorej dúfajme budú pomýšľať na postup do druhej najvyššej futbalovej súťaže, začne už 30. júla 2016 domácim zápasom proti nováčikovi z Veľkého Horeša, ktorý v uplynulej sezóne postúpil absolútne bezkonkurenčným spôsobom. Na tomto otváracom zápase jednoducho nesmieš chýbať.

31. júla – Kazimírske slávnosti

A opäť na striedačku. Kultúra – šport -kultúra. Posledný júlový deň bude patriť Kazimírskym slávnostiam, na ktorých sme sa zúčastnili aj vlani a práve po nich začala naša spolupráca s kazimírskym rodákom a kulturistom, Emilom Hutkom. Zaujímavý program v peknom prostredí prírodného amfiteátra sľubujú zas a znova výborný zážitok.

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top