Ste tu
Home > Správy > Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť

Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť

12.11.2020 (Webnoviny.sk) – Na juhozápade Cypru začína platiť prísny 19-dňový lockdown, keďže séria doterajších obmedzení nedokázala zabrzdiť prudký rast počtu infekcií koronavírusom.


Cyperský minister zdravotníctva Constantinos Ioannou v stredu uviedol, že lockdown sa začal považovať za nevyhnutný po konzultáciách s Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb, pretože počet nákaz v okresoch Limassol a Paphos za posledných šesť týždňov stúpol z 28 percent na 70 percent celoštátneho priemeru.


Viac o téme: Koronavírus

Minister zdravotníctva informoval, že od štvrtka do 30. novembra platí zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00. Do okresov Limassol a Paphos je zakázaný vstup s výnimkou zamestnancov nevyhnutných služieb, ako je zdravotníctvo. Všetky verejné zhromaždenia sú zakázané, náboženské obrady sa budú uskutočňovať bez veriacich, verejné a súkromné stredné školy a univerzity budú vyučovať prostredníctvom internetu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top