Ste tu
Home > Rozhovory > <i class="fa fa-comments" aria-hidden="true"></i> JOZEF SCHNELLY: “HOKEJ SME HRALI PRE TEN ZNAK, ČO JE VPREDU, NIE PRE MENO VZADU”

JOZEF SCHNELLY: “HOKEJ SME HRALI PRE TEN ZNAK, ČO JE VPREDU, NIE PRE MENO VZADU”

Trebišov│Premiérová sezóna HK 2016 Trebišov sa blíži ku koncu. Po postupe do play-off a vypadnutí v jeho prvom kole s Bratislavou ešte Trebišovčania odohrali dva zápasy o umiestnenie s Mikulášom, kde taktiež prehrali. Ale v zápase s Nitrou o 7. a 8. miesto to už bolo iné. Pred končiacou sa sezónou sme sa porozprávali s jedným z ťahúňov tímu, Jozefom Schnellym.


Jozef, sezóna trebišovských hokejistov nezačala najlepšie…


Začiatky boli ťažké, pravda. Obzvlášť pre mňa, keďže do sezóny som vstupoval v podstate s nedoliečeným zranením, po operáciách kolena. Ale myslím si, že aj celkovo pre chalanov a klub keďže niektorí dlho nehrali, niektorí majú prácu, školu a hokej pre nich nebol číslo 1. Nedalo sa tomu venovať naplno.

Hneď na začiatku nastali problémy, keď pár chalanov, ktorí sľúbili účasť v Trebišove, odišli do Humenného. V Trebišove sa stretla perfektná partia. Každý chodil na tréning s radosťou. Ja som väčšinu chalanov už poznal, ale boli aj takí, ktorých nie. Je dôležité, že sme si pomáhali aj mimo šatne.

Jozef Schnelly
Jozef Schnelly, odchovanec Trebišova. V sezóne 2011/2012 – 2014/2015 pôsobil v juniorskej extralige za HC Košice. V sezóne 2015/2016 si na pár zápasov obliekol dres nemeckého EV Bad Wörishofen. V tejto sezóne si za Trebišov pripísal v 21 stretnutiach 32 bodov za 10 gólov a 22 asistencií.

Kedy nastal vo vašich výkonoch zlom?

Po prvých 4 prehratých zápasoch sme boli sklamaní a mali sme pocit, že tu nepatríme. No keď sme doma videli ľudí, ktorí prišli na hokej, povzbudzovali nás a držali palce, vtedy sa to zmenilo. Prestali sme to robiť pre seba a začali sme to robiť pre Trebišov, pre tých ľudí, čo obetujú peniažky a čas a pre ten znak čo bol na drese vpredu,  nie pre  meno vzadu. Začali sme vyhrávať a začalo nás to baviť ešte viac.

Podmienky sme mali na druhú ligu veľmi kvalitné, vždy sme mali to, čo sme potrebovali. Či už výstroj alebo potraviny. Všetko bolo zabezpečené vďaka sponzorom. Bolo len na nás, kedy to začneme splácať výkonmi na ľade.

Podarilo sa. Vo svojej prvej sezóne ste sa dostali do play-off…

Ak hovoríme o play-off, tak pre nás to bola čerešnička na torte. Po tých prvých prehrách, zraneniach a problémoch, ktoré nás neobchádzali celú sezónu (bohužiaľ), bola účasť v play-off krásnym zadosťučinením. Škoda série s Bratislavou, samozrejme. No osobne si myslím, že každý z nás môže ukončiť sezónu so zdvihnutou hlavou a byť spokojný s tým, čo sme ukázali na lade.

Jozef Schnelly 2

Čo plány do budúcej sezóny?

Neviem, aké má vedenie plány, no určite tu na ďalší rok podľa mojich informácií hokej bude. Čo sa nás hráčov týka, určite nás čaká spoločná večera, oslava, regenerácia. S niektorými chalanmi sme sa rozprávali o možnej spoločnej príprave v lete…

HK 2016 Trebišov v súboji o 7. a 8. miesto hranom na dva víťazné zápasy má po víťazstve v Nitre možnosť spečatiť 7. miesto už túto sobotu, 18. marca 2016 zápasom na domácom ľade. Budeme silno držať palce!


Top